Předposlední kolo nás čekal nejdelší výjezd, kdy jsme vyráželi do Broumova a Jaroměře. Vyšší bodový zisk by nám přinesl jistotu divize i pro příští sezónu. Vyrazili jsme v sestavě Honza, Jirka, Adam a Lukáš.

Broumov – Nový Bydžov 8 -10

Domácí hodněkrát bojují se skládáním sestavy a stejně tak tomu bylo i tentokrát. Domácí jedničku a dvojku doplňovali hráči z okresní soutěže. Cíl byl tedy jednoznačný, neztratit proti náhradníkům a zkusit urvat nějaký bod proti Gombarčíkovi nebo Kollertovi.

Po čtyřhrách byl stav nerozhodný, Jirka s Honzou porazili Hornycha s Holečkem po utrápeném výkonu v koncovkách 3-0 a Adam s Lukášem na Gombarčíka s Kollertem prostě neměli. Stav 1-1.

Celé utkání se poté dále neslo v duchu jednoznačných zápasů, které naboural jen Honza, který v první sérii vydřel klíčový bod po výhře 3-2 nad Kollertem, čímž pro nás získal rozhodující break.

Gombarčík s Kollertem na nás uhráli „jen“ 8 bodů a my se tedy mohli radovat z výhry 10-8. Radost to nebyla taková jako po vydřeném utkání, ale výhra prostě potěší vždy.

Jaroměř – Nový Bydžov 10 – 8

Domácí byli také oslabeni, ale narozdíl od Broumova jen o jednoho hráče, protože Filip Divecký po čtyřhrách prchnul na fotbalové derby do Hradce. Čtyřhru ale stihl odehrát a to se ukázalo jako klíčové.
Čtyřhry jsme napsali stejně jako dopoledne a to byla Jirkova chyba, měl zataktizovat a zkusit je prohodit. Jirka s Honzou nestačili na Čenovského s Diveckým a neuhráli si ani set a Adam s Lukášem to na více než na jeden set proti Nedomlelovi s mladým Skákalem nedotáhli. Prohráváme 0-2.

První série skončila smírně, Honza porazil Skákala 3-0 a stejně si vedl i Jirka proti Václavu Diveckému. Adam s Lukášem čelili o poznání kvalitnějším borcům a ani Adam s Nedomlelem ani Lukáš s Čenovským set neuhráli. Prohráváme 2-4.

Podobně dopadla i druhá série, bodoval Honza a Lukáš, kteří porazili Diveckého, respektive Skákala. Bídně hrající Jirka ani Adam si na Nedomlela a Čenovského nepřišli. Stále ztrácíme, stav 4-6.

Ve třetí sérii nám domácí odskočili ještě víc, vyhrál sice Lukáš s Diveckým, ale Honza prohrál 1-3 s Nedomlelem, Jirka 0-3 s Čenovským a Adam nezlomil špatnou bilanci se Skákalem a prohrál 1-3. Průběžný stav 5-9.

Utkání jsme ještě nevzdávali. Uvolněně hrající Honza si připsal svůj největší kariérní skalp, když porazil 3-1 Čenovského. Výhru si připsal i Jirka, který udolal Skákala také 3-1 a po Adamově výhře 3-0 nad Diveckým musela utkání rozhodnout až poslední dvouhra Lukáše proti Nedomlelovi. Lukáš vedl v prvním setu 10-7, za stavu 10-8 měl i dvě podání, ale set bohužel dohrát nedokázal. Rozhodil ho také mokrý míček, který přilétl po jednom soupeřově podání. Ve druhém setu po špatném začátku se Lukáš rozehrál s dokázal srovnat na 1-1. Bohužel v dalším průběhu již ho soupeř svou aktivní hrou přehrál a Lukáš tedy prohrál 1-3, čímž stanovil konečné skóre na 8-10.

Díky Honzovi a dopolednímu plnému bodovému zisku se nám podařilo udržet odstup od Vrchlabí a to nás již nemůže v posledním kole přeskočit, takže i příští rok nás uvidíte v divizi.

Poslední kolo 23.3. ale máme o co hrát, můžeme se ještě posunout v tabulce výš a čeká nás i prestižní derby proti diviznímu nováčkovi z Chlumce, který zažívá historicky nejúspěšnější sezónu.

Fanoušci jsou samozřejmě zváni a po utkání proběhne i společenské ukončení sezóny, takže doufáme, že dorazí i hodně oddílových členů.