S Jičínem svádíme vždy velké bitvy, o čemž svědčí i to, že poslední 3 vzájemná utkání skončila remízou. Oproti loňsku jsou mužstva v jiných sestavách, ale i tak se dala očekávat velká bitva.
My nastoupili v sestavě Jirka Mrázek, Honza Ornst, Adam Kraus a Lukáš Tonar. Tradiční jičínské hráče Kříže, Červenku a Seberu doplnil Rejha, který má z minulých let i ligové zkušenosti.

Nový Bydžov – Jičín 10-6

Po čtyřhrách byl stav smírný, Jirka s Honzou porazili hodně chybující Kříže s Rejhou 3-0 a Adam s Lukášem ještě potřebují nějaký čas na sehrání, s dvojicí Červenka, Sebera prohráli 0-3. Stav 1-1.

První série vyšla fantasticky, Jirka otočil v pěti setech s Červenkou, Adam s Křížem prohrával také 1-2 na sety, ale do čtvrtého setu vstoupil razantně a bylo z toho rychlé vedení 9-3, pak ale soupeř přestal chybovat, byl aktivnější a najednou 9-10 a Adam musel odvracet mečbol. To se mu naštěstí podařilo a v pátém setu i s pomocí několika prasátek dokázal Kříže udolat 11-9, hodně důležitá výhra. Na kluky navázal Lukáš, kdy po dvou vyhraných koncovkách zlomil odpor Rejhy a vyhrál 3-0. Vydařenou sérii uzavřel Honza, který poprvé v životě porazil Seberu. Vedeme 5-1.

Druhá série skončila nerozhodně. Adam sice dokázal Červenku dotlačit do pátého setu, ale v něm již jičínský hráč kraloval a Adam prohrál tedy 2-3. Lukáš si s Křížem dobře zahrál, ale v každém setu mu pár míčků chybělo a byla z toho prohra 0-3. Naše vedení zvýraznili tedy až Honza s Jirkou. Honza stejně jako se Seberou slavil proti soupeři premiérové vítězství, Rejhu porazil 3-0. Jirka potvrdil se Seberou výtečnou bilanci a po vydřené výhře 3-2 upravil průběžný stav na 7-3.

Další série začala hrozivě, Lukáš proti Červenkovi dobře začal, ale z vedení 1-0 na sety a 5-1 se nakonec stala jasná záležitost hostujícího borce, který otočil na 3-1. Úspěšný nebyl ani Honza, který 1-3 podlehl Křížovi a když dostal Jirka nevídaný nášup od Rejhy, bylo to již jen 7-6 pro nás. Naštěstí máme Adama, který pokračoval ve výborných výkonech a 3-1 udolal Seberu. Vedeme 8-6.

V poslední sérii Honza nastoupil proti Červenkovi, první set prohrál a i ve druhém prohrával 3-7, ale svojí bojovností a zlepšeným výkonem se mu podařilo zápas otočil a v koncovkách vyhrát 3-1. Minimálně remíza tedy byla naše. O zisk desátého bodu se nejdříve pokoušel Jirka proti Křížovi, se kterým nemá kladnou bilanci a loni s ním dvakrát prohrál. Zápas to byl vyrovnaný a i když Jirka provařil koncovku třetího setu, tak zápas dotlačil do rozhodující páté sady. V ten moment již ale na vedlejším stole úřadoval nezastavitelný Adam, který po vyhrané koncovce prvního setu přejel Rejhu a zajistil nám výhru. Pátý set mezi Jirkou a Křížem tedy rozhodoval jen o výši naší výhry a jelikož se Jirkovi podařilo soupeře 11-9 udolat, tak jsme nakonec slavili výhru 10-6.

Úvodní utkání jsme tedy zvládli na výbornou, předvedl se hlavně Adam, který prohrál jen jednou a to ještě v pěti setech. Rezervu vidíme zatím v sehranosti páru Adam, Lukáš.

V dalším kole 14.10.2023 opět na domácích stolech přivítáme týmy Staré Paky a Vrchlabí a opět budeme chtít bodovat.