O víkendu nás čekali první dva týmy tabulky Kostelec nad Orlicí a DTJ Hradec Králové. Naše sestava byla s absencí Jirky, který regeneroval u Bačů na Slovensku a Honzy, který doléčuje zranění nohy následující: Martin, Adam Lukáš a Vráťa.

Na DTJ jsme přijeli v dobré náladě a s chutí zahrát si pěkný pinčes a pokusit se překvapit DTJ na domácích stolech. DTJ nastoupilo v sestavě: Klemperer, Klejch, Píše a za zraněného Greša zastupoval Michálek.

Utkání začalo čtyřhrami smírně 1:1. Adam s Lukášem prohráli s Klejchem a Klemperem 1:3 když se jim v prvních dvou setech nepovedlo dorazit vedení a v průběhu vždy prohráli koncovku. Naopak Vráťa s Martinem svou čtyřhru zvládli a v pátém setu porazili Michálka s Písem.

Přešlo se na dvouhry, ve kterých na sebe narazili Martin s Klejchem, ve které nebyla nouze o pěkné přestřelky Martin vyhrál 3:2. Adam nechytil začátek s Píšem který první dva sety působil velmi jistě. Adam však zabojoval a vyhrál třetí set na který bohužel nenavázal v dalším setu a prohrál 3:1. Lukáš nastoupil na zaskakujícího Michálka, který Lukáše opravdu zaskočil svou nepříjemnou hrou plnou falše, na které se Lukáš v prvním setu absolutně vyházel. Do druhého setu však Lukáš začal více střídat tempo což nakonec sehrálo klíčovou roli a Lukáš vyhrál po vydřeném, a ne moc pěkném zápase 3:1. Vráťa v prvním kole narazil na Klemperera a i přes prohru 3:0 nutno dodat dvakrát po prohraném setu na devíti. Vráťa předvedl velmi pěkný výkon na který se pěkně koukalo (stará pálka zafungovala). Po první série stav 3:3.

Druhá série začala střetem dvou střelců Martina s Píšem ve kterém Martin potvrdil svou super formu a v krásných topspinových výměnách přehrál v jednom s nejhezčích zápasů celého dne svého soupeře 3:2. Adam narazil na Michálka, kterého po bojí udolal 3:2. Michálek však prohru neunesl a poslal raketu mezi ohrádky, když při tom málem trefil počítajícího Vráťu. Lukáš narazil na Klemperera se kterým se první dva sety nemohl chytit, ale jeho výkon se po snížení množství chyb a kantů povedlo zlepšit a zápas najednou byl otevřený a plný pěkných výměn. Bohužel pro bydžovského hráče Klemperer trefil na konci pátého setu 3 pěkné koule a Lukáš odešel s porážkou 3:2. Vráťa narazil na Klejcha, který bohužel byl nad jeho síly a Vráťa odešel poražen 3:0.

Stav utkání 5:5.

Další série přinesla střet Michálka s Martinem, ve kterém se Martinovi povedlo 9 v pátém nepříjemně hrajícího protihráče udolat. Adam nestačil na Klemperera a prohrál 3:0. Stejným poměrem dopadl zápas Lukáše proti Klejchovi, proti kterému nedokázal dohrát ani jednu koncovku. Třetí sérii zakončil souboj mezi Píšem a Vráťou kdy se našemu kolotočáři dařilo velmi dobře držet krok. Ve čtvrtém setu se Vráťovi povedlo dotáhnout 6 body v řadě set do koncovky ve které bohužel pro nás uspěl domácí borec. Po třetí sérii prohráváme 8:6.

Dalším střetem byl souboj neporaženého Klemperera a Martina, který opět přinesla pěkný ping pong tentokrát však Martin prohrál 3:0. Adam dále vyzval Klejcha kterému v prvním setu naložil 11:2. Klejch však hru zlepšil a porazil Adama 3:1. Lukáš na druhém stole vedl 2:0 a měl slibně rozehraný i třetí set s Píšem ale vzhledem k tomu že zápas již byl rozhodnutý tak se tato dvouhra nedohrála.

S DTJ prohráváme po pěkném boji 10:6.

Odpoledne jsme dorazili do Kostelce na Orlicí kde nás čekal lídr celé soutěže. Naše sestava se zůžila na tři hráče, ve kterých jsme chtěli překvapit alespoň dílčími úspěchy.

Naše sestava: Martin, Lukáš a Vráťa vyzvali: Malíka st., Petra, Kovaříčka a Mejtského.

Jediná čtyřhra utkání, ke které nastoupili Lukáš s Vráťou proti Petrovi a Mejtskému dopadla poměrem 3:0 i když první dva sety skončili až v koncovce kde, ale byli lepší soupeři. Prohráváme 2:0.

Dvouhry začal Martin proti Petrovi, na kterého bohužel nestačil a prohrál 3:0. Lukáš na druhém stole vyzval obranáře Kovaříčka, se kterým se mu podařilo urvat pouze jeden set a prohrál tak 3:1. Vráťa poté vyzval Mejtského se kterým sehrál pěkné utkání byť odešel poražen 3:0. Po první sérii dvouher tak již prohráváme 6:0.

V druhé sérii Martin prohrál s Kovaříčkem 3:1. Lukáš prohrál s Mejstkým 3:0. Sérii uzavíral Vráťa, který trápil v dlouhých výměnách Malíka, avšak nakonec po velmi bojovném výkonu s matadorem z Kostelce prohrál 3:1. Martin ještě předtím prohrál s Mejtským což už ale nic nezměnilo, neboť to byl již zápas další série, který se nepočítal. S Kostelcem tak dostáváme rychtu 10:0 i přes ne úplně špatné výkony našich borců bylo na domácích vidět že jsou herně o stupeň víše a mi jim tak můžeme popřát mnoho úspěchů pro příští rok ve třetí lize.

Celkově jsme splnili úkol pěkně si zahrát a ba co víc Martin zahrál na DTJ neskutečné zápasy a byl naším tahounem. Adam nám pomohl na DTJ kdy se mu také podařilo bodovat a také se stihl před utkáním i opálit u řeky a aby toho nebylo málo s vidinou Martinovi formy si domů vypůjčil i jeho sportovní kraťasy nejspíš aby si vyzkoušel Martinovu formu. Martin tak musel v Kostelci hrát v kalhotech. Lukáš zahrál relativně dobře škoda neproměněných šancí s Klemperem. A nakonec Vráťa, který se vrátil ke staré pálce nabírá zpět formu a zaslouží také pochvalu za pěkná utkání a vyzrálejší kolotočářský výkon.

Příští kolo nás čeká Jaroměř a Broumov a mi již snad v plné sestavě budeme bojovat o další body které nám mohou pomoci k definitivnímu udržení v soutěži.