Na konci září se rozjely soutěže dospělých a naše divizní áčko nezačalo vůbec dobře.

V prvním kole museli naši čelit hráčům z hradeckého Sokola, kteří jsou hlavní favorité postupu do ligy a týmu z Jaroměře-Josefova, který má ve svém kádru také hráče s ligovými zkušenostmi. Oba tyto týmy byly nad naše síly a kluci z áčka odjížděli s prázdnou a pořádným nášupem.

Žádné body do tabulky si áčko nepřipsalo ani v zápase proti Staré Pace, která přijela v plné síle (3 borci, kteří ještě před několika lety prakticky ve 3 okupovali čelo 3.ligy). Sice se tedy prohrálo 4:10, ale již byly vidět první náznaky, že by to přece jen snad mohlo jít.

Dalším soupeřem byl Kostelec nad Orlicí, který nepřekvapivě přijel také v silné sestavě. I tak jsme věřili ve vyrovnané utkání. Nevyšlo nám ale bohužel několik pětiseťáků a tak z toho nakonec byl poměrně jednoznačný výsledek 4:10. Ve skutečnosti ale moc nechybělo a mohl to být boj i o remízu.

První výhru si áčko připsalo hned odpoledne, kdy dorazil Dvůr Králové nad Labem. Loni jsme si s tímto soupeřem 2x poradili a tak jsme pochopitelně chtěli vyhrát i tentokrát. A soupeř nám to hodně usnadnil, přijel ve velice okleštěné sestavě a my povinnost vyhrát bez problémů splnili. Výhra 10:1 a první body navíc do tabulky.

Další utkání sehrajeme již v sobotu 5.11.2022 na domácích stolech proti Broumovu a Rtyni v Podkrkonoší. Snad se opět zadaří a přidáme do tabulky další cenné body.