V sobotu 13.1. jsme na domácích stolech hostili týmy Nové Paky a Hostinného. S Novou Pakou vždy svádíme vyrovnané souboje a u Hostinného hodně záleží na sestavě, kterou poskládají, každopádně jsme si před víkendem věřili na zisk bodů. Nastoupili jsme v sestavě Honza, Jirka, Martin a Lukáš.

Nový Bydžov – Nová Paka 7-10

Začátek se nám nepovedl podobně jako v prvním vzájemném utkání a prohráli jsme obě čtyřhry. Jirka s Martinem hráli s Kazdou a Fejfarem klasicky na pět setů, ale tentokrát prohráli, na pět setů hráli i Honza s Lukášem proti Šmidrkalovi a Knapovi. Kluci po otočení dvou koncovek vedli 2-0 na sety, ve třetím setu vedli 8-4 a měli i několik mečbolů, ale koncovku třetího setu ztratili a ve zbytku zápasu se již nedokázali chytnout a prohráli také 2-3. Stav 0-2.

Bídný začátek pokračoval i ve dvouhrách, Jirka neuhrál ani set na Knapa, Martin stejným poměrem prohrál v koncovkách se Šmidrkalem, Lukáš v pěti setech prohrál s Kazdou a tak první bod na naši stranu přidal až za stavu 0-5 Honza, který dokázal otočit zápas s Fejfarem a vyhrál 3-2. Stav 1-5.

Soupeř nám ještě více odskočil na začátku druhé série, kdy Martin prohrál 0-3 s Knapem a Lukáš 1-3 se Šmidrkalem, kdy byla obrovská škoda, že za stavu 1-1 na sety nedokázal Lukáš odskočit do vedení, protože vedení 10-3 by se již mělo dotahovat. Skóre tím poskočilo již na hrozivých 1-7. Na oběd se nám ale nechtělo, takže jsme dál bojovali. Honza otočil proti Kazdovi zápas ze stavu 0-2 a 4-7 a připsal si další pětisetovou výhru. V pěti setech následně vyhrál i Jirka nad Fejfarem a před třetí sérií stanovil skóre na 3-7.

Třetí série nám vyšla, nejdříve sice Lukáš prohrál 0-3 s Knapem, ale máme Honzu, který si začal libovat v otáčení zápasů a v pěti setech udolal i soupeřovu jedničku Šmidrkala 3-2. Na Honzu navázal Jirka, který letos snižuje negativní bilanci s Kazdou a také podruhé ho letos porazil, tentokrát dokonce 3-0. Třetí sérii končil zápas Martina proti Fejfarovi, Martin začal dobře, ale po prvním vyhraném setu získal soupeř další dva pro sebe a ve čtvrté sadě již vedl 8-2, ale Martin se nevzdal a čtvrtou sadu i celý zápas otočil a přivodil tak Fejfarovi třetí prohru v páté sadě. Stav 6-8.

Na rozdíl pouhého bodu snížil Honza výhrou nad neporaženým Knapem (3-1), ale Jirka letos vůbec nepotvrdil dobrou bilanci se Šmidrkalem a podruhé od něj dostal (0-3). Ještě o remízu bojovali Martin a Lukáš. Martin převzal po prvním prohraném setu s Kazdou iniciativu, srovnal a celý třetí set vedl, ale bohužel ho ztratil v koncovce a v zápase, kdy si oba hráči nebyli schopni vinou dlouhých servisů držet svá podání, prohrál i další koncovku, čímž ztratil zápas 1-3 a celé utkání tak skončilo 7-10. Na vedlejším stole se již zápas Lukáše s Fejfarem nedohrával.

Nový Bydžov – Hostinné B 10-4

Ve stejné sestavě jsme nastoupili proti Hostinnému, které nechalo doma hráče s ligovými zkušenostmi a my toho chtěli využít k plnému bodovému zisku.

Odpolední čtyřhry nám vyšly, když oba naše páry vyhrály 3-1. Jirka s Martinem porazili Matušku se Sixtou a Honza s Lukášem Drahotského s Bartošem. Vedeme 2-0.

První série skončila nerozhodně. Jirka proti mladému Matuškovi prohrál 9-11 v páté sadě, Martin po otočce v prvním setu již nedal Drahotskému šanci a vyhrál 3-0, Lukáš napodobil ve velmi pěkném zápase Jirku a prohrál také 9-11 v páté sadě, o pár míčků lepší byl tentokrát Bartoš. Do stavu 9-9 v rozhodující sadě dospěl i zápas Honzy se Sixtou a Honzovi se podařilo navázat na otočky z dopoledne a po výhře 11-9 se mohl radovat z výhry. Stav 4-2.

Vedení se nám podařilo navýšit ve druhé sérii. Martin již sahal po pátém setu s Matuškou, ale vedení 10-5 ve čtvrté sadě nedotáhl a prohrál tedy 1-3. Poté Lukáš porazil 3-0 Drahotského, Honza 3-1 Bartoše a Jirka 3-0 Sixtu. Vedeme 7-3.

Utkání se nám podařilo ukončit hned ve třetí sérii. Za hosty ještě přidal bod Matuška výhrou nad Lukášem, ale již odevzdaným dojmem působící soupeř dále nekladl odpor a po třísetových výhrách Honzy nad Drahotským, Jirky nad Bartošem a Martina nad Sixtou jsme zvítězili 10-4.

V parádních výkonech pokračuje Honza, který po čtyřech otočených zápasech skončil den bez porážky. Jirka s novou pálkou hraje o něco lépe, ale ještě má značné rezervy. Martin se již po delší herní pauze cítí v zápasech dobře a je to vidět jak na hře, tak i na jeho bodových příspěvcích. Lukáš hraje pěkně, jen je potřeba se trochu více uvolnit.
Výhrou nad Hostinným se nám podařilo v tabulce odskočit Jičínu, na jehož půdu zajíždíme v příštím kole. Pakliže se nám v Jičíně zadaří, tak uděláme velký krok k zajištění divizní příslušnosti i pro následující sezónu.