V sobotu čekala naše áčko další dvě utkání, na domácích stolech kluci přivítali Broumov a Rtyni v Podkrkonoší. Základní sestava již byla oslabena o Standu, který bude několik měsíců mimo hru. Místo Standy jsme povolali do boje Davida Haltufa, kterého tedy čekala divizní premiéra.

Nový Bydžov – Broumov 6-10

Hosté sice dorazili jen ve třech, ale i tak měli kvalitu na to, aby nás porazili. My potřebovali vyhrát na stole 4 zápasy ze 13 pro remízu, ale bohužel ani to se nepodařilo. Vyhráli jsme jen 3 (z toho jeden pod čarou), všechny přes Brzeckiho, Gombarčík s Kollertem zůstali neporaženi a tak si z Bydžova odvezli výhru 10-6.

Nový Bydžov – Rtyně v Podkrkonoší 9-9

Rtyně oproti Broumovu nedorazila ve 3, ale dokonce v 5. Čekali jsme vyrovnanou partii a to se také potvrdilo, kdy se zápas hrál až do 17:40.
Po čtyřhrách byl stav vyrovnaný, Jirka s Martinem porazili 3-0 Tučka s Hejnou a Honza s Davidem prohráli 1-3 s Oldou Koblížkem a Martinem, škoda koncovky druhého setu, kdyby se kluci dostali do vedení 2-0 na sety, soupeř by možná znervózněl. Stav 1-1.

První série nám nevyšla, Jirka hladce vedl 2-0 nad Tučkem, kterému to lítalo vedle, ale pak se soupeř rozehrál a v pátém setu nakonec zápas vyhrál 12-10, Jirkovi to proti Dušanovi nejde. Martina tentokráte snadno uchytal Olda Koblížek, David nestačil na Martina a tak pro nás jediný bod zařídil až Honza, který v pěti setech přetlačil mladého Ondru Koblížka. Prohráváme 2-4.

Druhá série také nezačala dobře, Martin v pěti setech podlehl Tučkovi a David nestačil na Oldu Koblížka, soupeř odskakuje na 6:2. Ke zteči zavelel Honza, který otočil zápas s Martinem s vyhrál 3-2, na 4-6 pak snížil Jirka výhrou nad Ondrou Koblížkem.

Třetí série nám vyšla, David sice na Tučka uhrál jen set a po pěkném výkonu prohrál 1-3, ale pak vyhrál trpělivou hrou Honza nad Oldou Koblížkem, Jirka 3-1 porazil Martina a sérii ukončil Martin po výhře nad Ondrou Koblížkem. Srovnáno 7:7.

Do vedení 9:7 jsme šli po výhrách Honzy nad Tučkem a Jirky nad střídajícím Hejnou, který nahradil Oldu Koblížka. Honza v zápase neporažených předvedl soustředěnou hru a zaslouženě vyhrál 3:0, Jirka prodal zkušenosti a došel si také pro výhru 3:0 v koncovkách. Na vedlejším stole předváděl parádní stolní tenis Martin Vízek proti hostujícímu Martinovi. Náš Martin vedl 2-0 na sety, soupeř sice snížil, ale Martin ze své aktivní hry neustoupil a ve čtvrtém setu se propracoval ke dvěma mečbolům. Bohužel ani jeden nedokázal proměnit a zápas šel po páté sady. V ní vedl Martin ještě 6:4, ale koncovka setu již patřila hostujícímu hráči a Martin prohrál 2-3. Konečnou remízu pečetil výhrou Ondra Koblížek nad Davidem.

Z dvojzápasu máme tedy jen jednu remízu, ale naše hra má stoupající tendenci. Honza se již našel, probudil v sobě hlad po vítězství a odpoledne položil čtyřku. Martinova výkonnost šla také nahoru a je radost na jeho útočný pinec koukat, škoda jen několika koncovek, to se ale zlomí již v příštím zápase. Jirka si většinou odehraje to své a cenné divizní zkušenosti a nový impuls do tréninku jistě získal David.

Další zápasy nás čekají opět na domácích stolech a to již za 14 dní v sobotu 19.11. Hostíme Vrchlabí a Novou Paku a půjdeme si pro vítězství.