V uplynulém kole jsme přivítali týmy Jaroměře a Broumova a hlavně proti Broumovu jsme cítili šanci na větší bodový zisk.

Nový Bydžov – Jaroměř 4-10

Proti Jaroměři jsme ve středu nechali odpočívat nemocného Honzu a Jirku s Adamem doplnil tedy Lukáš a letos poprvé v sezóně mohl nastoupit i Martin Vízek, takže jsme ho hned povolali.

Vstup do utkání nám vyšel parádně, Jirka s Martinem porazili Čenovského s Nedomlelem 3-2 a Adam s Lukášem porazili 3-1 Diveckého se Skákalem. Vedeme 2-0.

Dvouhry nám již tolik nešly. Jirka vedl s Nedomlelem 1-0 na sety a 8:4, ale pak úplně vypadl ze hry a prohrál 1-3. Adam hrál s mladým Skákalem a soupeř předváděl vyzrálý výkon a nakonec Adama 3-2 udolal. Lukáš si na Diveckého stejně jako Martin na Čenovského neuhráli ani set. Prohráváme 2-4.

Ve druhé sérii nejdříve dostal Adam naloženo od Nedomlela, ale pak jsme konečně bodovali i my, když bod na naši stranu přidal Lukáš po výhře 3-1 nad Skákalem. Následně Martin nestačil 0-3 na Diveckého a Jirka prohrál 1-3 s Čenovským. Prohráváme 3-7.

Utkání soupeř ukončil ve třetí sérii. Lukáš prohrál 0-3 s Nedomlelem, Martin sice po výhře 3-0 nad Skákalem snížil, ale Jirka na něj nenavázal proti Diveckému, když mu k zisku setu nestačilo ani vedení 10-2. Desátý bod pro soupeře získal Čenovský po výhře v koncovkách nad Adamem. Konečný stav 4-10.

Nový Bydžov – Broumov 10-4

Soupeř bojuje se skládáním sestavy a přijel oslaben, čehož jsme chtěli využít k výhře. Nic jsme ale nepodceňovali, protože i loni u nás Broumov dokázal vyhrát pouze ve třech lidech. Proti Broumovu jsme byli v pěti, k dispozici již byl v sobotu i Honza a povolali jsme jak Lukáše, tak Vráťu.

Čtyřhry nám vyšly na jedničku. Jirka s Honzou si poradili 3-0 s Gombarčíkem a Kollertem a stejným poměrem vyhráli i Adam s Lukášem proti Hornychovi s Richtrem. Stav 2-0 pro nás.

Soupeř srovnal hned v prvních dvouhrách, Jirka tradičně nevyzrál na Gombarčíka a prohrál 2-3 a Adam nestačil 0-3 na Kollerta. Do vedení jsme ale vzápětí odskočili po výhrách Vráti nad Richtrem a Honzy nad Hornychem, oba zápasy skončily 3-0. Vedeme 4-2.

Ve druhé sérii Adam nestačil na soupeřovu jedničku Gombarčíka a prohrál 1-3. Cenný skalp ale získal Vráťa, který porazil 3-0 Kollerta a když na něj navázali Honza i Jirka, kteří porazili Richtra s Hornychem, vedli jsme již 7-3.

Ani ve třetí sérii jsme nepolevovali a i když se nejdříve Vráťa projel na kolotoči s Gombarčíkem (0-3), tak po výhrách Honzy nad Kollertem (3-0), Jirky nad Richtrem (3-1) a Adama nad Hornychem (3-1) jsme mohli slavit vítězství 10-4. Po domluvě ještě dohráli zápas Honza s Gombarčík a Honza po výborném výkonu poprvé v kariéře Gombarčíka udolal a vyhrál 3-2.

Tabulka je vyrovnaná a minimálně 6 týmů včetně nás je namočeno v boji o udržení. Příštím kolem končíme první polovinu sezóny a vyrážíme na půdu sestupem ohrožených týmů Josefova a Chlumce, takže očekáváme velké boje. Do formy se dostal Honza a i čtyřhry se nám začaly poměrně dařit, takže když se zlepší v posledních utkáních dřevěný Jirka a Adam, Lukáš i Vráťa potvrdí rostoucí výkonnost, tak naše vyhlídky nejsou tak špatné.