Uplynulým víkendem již začala druhá polovina soutěže a my vyráželi do Staré Paky a hlavně do Vrchlabí, které je naším přímým konkurentem v boji o udržení a kterému jsme měli co vracet (prohra 3-10 v první polovině soutěže).

Podcenění nehrozilo, na výjezd jsme vyrazili v pěti, Honzu a Jirku doplnil Martin, Lukáš a Vráťa a Jirka navíc po žalostných výkonech pořídil novou pálku.

Stará Paka – Nový Bydžov 9-9

Domácí proti nám nastoupili oslabeni o 2 klíčové hráče ze 3 a tak jsme byli odhodláni toho využít. Po čtyřhrách bylo srovnáno, Jirka s Martinem vůbec netrefovali stůl a tak to měli Šajner s Budinou velmi snadné (0-3). Stejným poměrem si pak poradili Honza a Lukáš s Krtičkou a Pánkem. Stav 1-1.

Místo toho abychom hned šli do trháku, tak přišel pravý opak. Honza překvapivě nenašel recept na domácího střelce Pánka a prohrál 1-3, Lukáš soustředěným výkonem porazil 3-1 Budinu, Martin sice odvrátil Krtičkovi 5 mečbolů, ale nakonec stejně odešel poražen 9-11 v páté sadě a Jirka Šajnerovi nevzdoroval vůbec. Prohráváme 2-4.

Ve druhé sérii jsme se trochu zlepšili a ta skončila aspoň smírně. Honza porazil 3-1 Budinu, Lukáš nestačil do dobře hrajícího Krtičku, Martin v pěkném zápase prohrál 2-3 se Šajnerem a Jirka zkušenou hrou porazil 3-0 Pánka. Stav 4-6.

Srovnat se nám podařilo ve třetí sérii. Honza porazil 3-0 Krtičku, Lukáš sice nestačil na Šajnera, ale Martin ustřílel 3-1 Pánka a Jirka 3-1 porazil Budinu. Stav 7-7 a šlo se do finále.

Domácí šli do vedení po prohře Honzy se Šajnerem. Lépe nebylo ani po dalším zápase, protože Lukáš v přestřelkách na Pánka nestačil a prohrál 1-3. Zbýval tedy boj aspoň o remízu. Martin sváděl bitvu s houževnatým Budinou a zápas dospěl do páté sady do stavu 9-9. Martin byl na servisu a naštěstí obě svá podání získal a umožnil tím bojovat o plichtu Jirkovi. Jirka první set s Krtičkou prohrál, ale pak díky zkušenostem dokázal zápas otočit a vyhrál 3-1, čímž stanovil konečné skóre na 9-9.

Vrchlabí – Nový Bydžov 4-10

Domácí po dopolední prohře s Jičínem nebyli v příliš bojovném rozpoložení a my jim nehodlali nedat nic zadarmo. Trochu jsme protočili sestavu a to nám vyšlo přesně dle našich přání.

Po čtyřhrách bylo ještě nerozhodně, Honza s Lukášem přejeli 3-0 Brázdu se Studeckým a Jirka s Martinem nestačili 2-3 na Hauschwitze s Vitvarem. Stav 1-1.

Do vedení se nám podařilo utrhnout hned v první sérii. Jirka 3-1 porazil Hauschwitze, Martin sice nestačil na Studeckého, který vytáhl velmi nepříjemnou trávu, ale Honza porazil 3-1 Vitvara a namotivovaný Lukáš po super výkonu přejel Brázdu 3-0. Vedeme 4-2.

Druhá série nám také vyšla. Jirka trpělivou hrou otočil zápas se Studeckým a vyhrál 3-2, Martin nestačil na Vitvara (1-3), Honza 3-1 porazil lehce demotivovaného Brázdu a Lukáš udolal 13-11 v páté sadě Hauschwitze. Vedeme 7-3.

Vedení ještě navýšil Jirka, který v pěti setech udolal Vitvara. Vráťa střídající Martina sice nestačil na Brázdu (1-3), ale Honza porazil indisponovaného Hauschwitze a když Lukáš udolal v pěti setech Studeckého, mohli jsme slavit vítězství 10-4. Výhru pod čarou si připsal ještě Jirka, který v pěti setech porazil Brázdu.

Po týmových výkonech jsme si z venku přivezli 5 bodů do tabulky a na sestupové příčky máme nyní náskok 3 bodů. V příštím kole 13.1.2024 na domácích stolech přivítáme Novou Paku a Hostinné a budeme chtít opět bodovat. Na Novou Paku se nám poslední dobou daří a ani proti Hostinnému nehodláme být do počtu.

Všem fanouškům i příznivcům stolního tenisu přejeme do roku 2024 hodně zdraví.