DTJ Hradec Králové B – Nový Bydžov 10-5

Do Hradce jsme vyrazili v sestavě Honza, Jirka, Martin a jako čtvrtý jel tentokráte David Haltuf.

Čtyřhry nám na DTJ nejdou a to se bohužel opět potvrdilo. Ani set neuhráli ani Jirka s Martinem proti Klempererovi s Brožem ani Honza s Davidem proti Píšemu s Grešem. Prohráváme 0-2.

První série skončila smírně, nejdříve Honza v pěkném zápase porazil 3-2 Brože, dále následovala výhra Jirky 3-0 nad Píšem a dvě prohry, kdy Martin i David prohráli s Grešem a Klempererem 1-3. Stav 2-4.

V další sérii se podařilo za nás bodovat jen Honzovi, který porazil 3-0 Píšeho. Jirka nebyl Grešovi schopný vůbec přijmout servis a dostal naloženo 0-3. Martin si na Klemperera uhrál jen set a nevedlo se ani Davidovi, který nestačil na Brože. Prohrávám 3-7.

Nic jsme nevzdávali a bojovali. Grešo si sice vyšlápl i na Honzu, ale následovaly dvě výhry 3-0, kdy si Jirka po soustředěném výkonu poradil s Klempererem a Martin po super výkonu zneškodnil Brože. David bojoval s Píšem a hrál moc pěkně, bohužel neproměnil setbol ve třetím setu, čímž by se dostal do vedení 2-1, které by soupeře znervóznělo a prohrál tedy 1-3. Stav 5-9.

Další bod jsme bohužel již nepřidali, Honza bojoval s Klempererem jako lev, ale nakonec mu nestačilo ani vedení 5-0 v páté sadě ani 3 mečboly a prohrál 13-15 v rozhodující sadě. Mezitím dostal i Jirka 0-3 s Brožem, takže k remíze bylo ještě daleko. Konečný stav 5-10.

Na odpolední utkání do Jičína jsme udělali jednu změnu v sestavě a Davida vystřídl Lukáš Tonar.

Jičín – Nový Bydžov 9-9

Loni jsme s Jičínem svedli dva vyrovnané souboje a ač se Jičín nyní pohybuje v tabulce před námi, chtěli jsme se porvat o další body.

Po čtyřhrách bylo nerozhodně, Jirka s Martinem udolali Červenku se Seberou 3-2 a Honza s Lukášem prohráli 1-3 s Křížem a Vraštilem.

Do vedení nás dostal Honza výhrou 3-1 nad Vraštilem, poté následovaly tři pětiseťáky. Jirka neproměnil mečbol a prohrál s Křížem 10-12 v páté sadě, Martin svou útočnou hrou udolal 11-9 v rozhodující sadě Seberu a parádní otočka se povedla Lukášovi, který po prvních dvou setech neměl co hrát proti Červenkovi a ve třetím setu do vypadalo dost podobně a domácí hráč utekl do stavu 10-5, Lukáš však odvrátil pět mečbolů v řadě, šestý za stavu 10-11 a set otočil. V dalším průběhu pak již soupeře přehrával a vyhrál tedy 3-2. Vedeme 4-2.

Už na 6-2 jsme zvyšovali po Honzově výhře nad Křížem a Jirkovému vydřenému vítězství 15-13 v páté sadě proti Seberovi, kdy se Jirkovi podařilo již počtvrté proti tomuto soupeři otočit z 0-2 na 3-2, tentokráte soupeři kromě slibného vedení nestačily ani tři mečboly. Ještě lépe mohlo být po zápase Martina s Červenkou, kdy Martin svou typickou útočnou hrou utekl až ve vedení 9-4 v páté sadě, bohužel ani to nestačilo a soupeř sérií sedmi bodů zápas otočil. V souboji mlaďáků pak Lukáš nestačil na blokujícího Vraštila. Vedeme 6-4.

Na rozdíl bodu se soupeř přiblížil po otočce Sebery s Honzou, Honza vedl jasně 2-0 na sety, třetí ale prohrál v koncovce a pak již tahal za kratší konec a odešel poražen 2-3. Poté Jirka pečlivou hrou porazil 3-1 Červenku, ale následovaly prohry Martina s Vraštilem a Lukáše s Křížem. Srovnáno na 7-7.

Nervydrásající zápas předvedl Honza s Červenkou, Honza opět vedl 2-0 na sety, ve třetím měl několik mečbolů, ale žádný neproměnil a prohrál sadu 17-19, čtvrtý set dostal naloženo a v pátém prohrával 7-10 a následně i 10-11, ale všechny čtyři mečboly odvrátil a vyhrál 13-11. Remízu nám zajistil Jirka výhrou 3-1 nad Vraštilem, Jirkovi ve výhře asi hodně pomohla soupeřova pálka, protože jinak by ji asi nestihl trest v podobě rozlomení a zahození do rohu herny 🙂 Vítězný bod na naši stranu už už přidával Martin, ale ani parádní hra mu na Kříže nakonec nestačila a Martin prohrál 2-3. Konečnou remízu domácím zajistil Sebera, jehož hra Lukášovi vůbec nechutnala. Celkový stav 9-9.

S remízou jsme i tak spokojeni, divize je vyrovnaná soutěž a každý bod se počítá. V polovině soutěže jsme na 9. místě 3 body nad sestupem. Po pomalém startu do sezóny jsme se již docela rozjeli a v posledních 7 utkáních jsme dokázali 5x bodovat. Druhou polovinu soutěže začínáme již za 14 dní v Kostelci nad Orlicí a Dvoře Králové nad Labem. Cílem je zisk minimálně jedné výhry.