V sobotu jsme na domácích stolech hostili týmy DTJ Hradec Králové a Jičína. Potřebovali jsme co nejvíce bodovat, abychom se v divizi udrželi i pro následující ročník.
Opět jsme byli připraveni v pěti hráčích, kdy základní sestavu doplňoval Lukáš. Drobnou nepříjemností byl jen fakt, že Jirka v pátek večer zjistil, že nemá pálku, která asi zůstala po posledním mistráku ve Vrchlabí.

Nový Bydžov – DTJ Hradec Králové  9-9

Hosté dorazili se třemi členy základní sestavy, které doplňoval nestárnoucí Jarda Schlappl.
Po čtyřhrách byl stav vyrovnaný, Standa s Honzou si snadno poradili s Klempererem a Brožem, Jirka s Martinem ale bohužel po špatném výkonu prohráli 2-3 se Slavíkem a Schlapplem.

První série nám vyšla, nejdříve si Jirka v pěti setech poradil s Klempererem, poté sice Martin prohrál 0-3 s Brožem, ale skvělým výkonem se prezentoval Standa, který 3-2 přetlačil Slavíka a výhru 3-1 nad Schlapplem přidal Honza. Vedeme 4-2.

O vedení jsme přišli hned ve druhé sérii, kdy vyhrál pouze Jirka 3-0 nad Schlapplem. Martin proti Klempererovi i Honza proti Slavíkovi set neuhráli a Standa bohužel nedotáhl vedení 2-1 na sety s Brožem a prohrál 2-3. Stav 5-5.

Ve výborném výkonu pokračoval Standa, který si vyšlápl na Klemperera a vyhrál 3-1. Dále Honza 1-3 prohrál s Brožem a Jirka po vedení 1-0 na sety a 5-1 úplně vypadl z tempa proti Slavíkovi a prohrál také 1-3. Na 7-7 srovnával Martin výhrou 3-1 nad Schlapplem.

Poslední sérii začal Honza proti Klempererovi a ač se mu podařilo dotáhnout zápas z 0-2 na sety do pátého setu, tak v něm již na soupeře nestačil a prohrál 2-3. Jirka hrál proti Brožovi, za stavu 1-1 na sety se Jirkovi se štěstím podařilo otočit třetí set a ve čtvrtém to již soupeři nešlo a Jirka vyhrál 3-1. Utkání ukončily dva třísetové zápasy, nejdříve Martin nestačil na Slavíka, ale remízu nám zajistil Standa výhrou na Schlapplem. Konečný stav 9-9.

V posledním utkání sezóny jsme nastoupili proti Jičínu. Vždy s ním hrajeme vyrovnané bitvy, kdy nám většinou výborně vychází začátky utkání a podobný scénář se konal i nyní.

Nový Bydžov – Jičín 9-9

I v odpoledním utkání bylo po čtyřhrách srovnáno. Jirka s Martinem si v koncovkách poradili 3-0 se Seberou a Harcubou, hlavně otočka v prvním setu ze stavu 2-8 byla zásadní. Honza se Standou na Kříže s Vraštilem nestačili a prohráli 1-3.

Do vedení utíkáme již v první sérii, Martin po výborném výkonu 3-0 porazil Seberu, Jirka udolal hostující jedničku Vraštila 3-1, kdy v maratonském čtvrtém setu vyhrál 25-23, když proměnil asi až svůj šestý mečbol. Standa sice 2-3 prohrál s Křížem, ale Honza porazil Harcubu 3-0 a my vedeme 4-2.

Ještě lépe bylo po druhé sérii. Jirka sice se Seberou promarnil vedení 2-0 na sety a musel do páté sady, ale v ní již soustředěným výkonem dotáhl zápas k výhře 3-2. Standa sehrál jak jinak než pětisetovou bitvu, s Vraštilem ale nakonec prohrál. V následujícím zápase předvedl parádní otočku Honza, po dvou jasně prohraných setech s Křížem se vzchopil a dokázal vyhrát 3-2. Již do vedení 7-3 nás poslal Martin výhrou 3-0 nad Harcubou.

Soupeř začal snižovat ve třetí sérii. Standa si připsal proti Seberovi další pětisetový zápas, na jehož konci se bohužel opět radoval soupeř. Stejným skóre 2-3 prohrál i Honza bitvu s Vraštilem. Na rozdíl pouhého bodu snížil Kříž, který porazil Lukáše, jež vystřídal Martina, ale hned vzápětí jsme odskočili na 8-6 po výhře Jirky nad Harcubou.

Ani poslední série nám nevyšla podle představ. Honza v koncovkách prohrál 1-3 se Seberou, Lukáš nestačil na Vraštila, Jirka prohrál s Křížem a remízu tak musel zachraňovat Standa, který si dal odpoledne i svůj čtvrtý zápas na 5 setů, ale tentokráte odešel jako vítěz v zápase s Harcubou. Konečný stav 9-9.

Obě remízy byly zasloužené, dopracovali jsme se k nim po týmových výkonech, kdy hlavně dopoledne zářil Standa. Velkou podporou nám byli diváci, kterých se sešlo požehnaně a tímto bychom jim rádi poděkovali.

V konečné tabulce obsazujeme 10. místo a o naší divizní příslušnosti pro příští rok se rozhodne v ligové baráži, ve které Stěžery musí z pěti týmů skončit do druhého místa. O výsledek baráže stejně jako i o celosezónním hodnocení nepřijdete a během dubna se objeví na našich stránkách.