Hosté jsou z poloviny složeni z hráčů, kteří mají v sobotu finále veteránů, tak jsme jim vyšli vstříc a domluvili se na předehrání.

Nový Bydžov – Vrchlabí 10:8

Nastoupili jsme v základu, jen kromě marodného Standy nastoupil Lukáš Tonar, kterého tak čekala divizní premiéra.

Ve čtyřhrách jsme neexperimentovali a nechali pár Jirky s Martinem, Lukáše tedy čekala první výzva, protože hrát čtyřhru s Honzou se jen tak někomu nepoštěstí 🙂
Čtyřhry dopadly smírně, Jirka s Martinem přehráli Brázdu se Studeckým 3:0, ale stejným poměrem prohráli i Honza a Lukáš s Hauschwitzem s Vitvarem. Stav 1-1.

Dvouhry otevřel Jirka proti Brázdovi, na kterého mu to nejde. To se opět potvrdilo a Jirka prohrál 1-3. Bleskové srovnání měl na lopatě Martin proti Hauschwitzovi, kdy mu i několik čuňat pomohlo k vedení 8-2 v pátém setu. Bohužel ani to nestačilo a Martin padl 10-12, velká škoda. Výborný zápas odehrál Lukáš proti Vitvarovi a zvítězil v koncovkách 3-1. Honza začal se Studeckým vlažněji, ve druhém setu se i nechal od Studeckého rozebrat 3-11, ale pak dostal několik cenných rad a utkání svou bojovností otočil na 3-2, velmi důležitý bod. Srovnáno 3-3.

Do dvoubodového vedení soupeř odskočil opět po výhrách Brázdy s Hauschwitzem, Martin ani Lukáš na soupeře nestačili a prohráli shodně 0-3. Rychle srovnat se podařilo ale Honzovi s Jirkou, kteří si také 3-0 poradili s Vitvarem a Studeckým. Stav 5-5.

Ve třetí sérii se nám podařilo dostat do vedení. Nejdříve sice Lukáš nestačil na Brázdu, ale poté Honza precizní hrou porazil 3:0 Hauschwitze, Jirka si stejným poměrem poradil s Vitvarem a důležitou výhru přidal následně Martin, který dokázal po skvělém obratu (1:2 na sety a 3:9) porazit Studeckého 3:2. Vedeme 8:6.

Remízu nám zajistil rychlou výhrou nad Hauschwitzem Jirka a desátý bod mohl přidat Honza proti Brázdovi, V duelu neporažených ale nakonec nedotáhl obrat, ze stavu 0:2 na sety a 8:10 si Honza vybudoval vedení 8:5 v páté sadě, ale soupeř se také nevzdal a Honza prohrál 9:11. Do páté sady dospěl také další zápas mezi Martinem a Vitvarem a opět se po výhře 11:9 v rozhodující sadě radovali hosté. Stav 8:9 a utkání musel rozhodnout duel Lukáše se Studeckým. Lukáš začal dobře a ujal se vedení 2:0 na sety, ve třetím setu si vypracoval 5 mečbolů, ale soupeř všechny odvrátil a šlo se do čtvrté sady. V ní soupeř odvrátil další 3 mečboly a Lukáš již přestával věřit, že ten poslední míček urve. Naštěstí ale hned vzápětí proměnil svůj osmý mečbol a po výhře 3:1 přidal na naše konto kýžený desátý bod. Vyhráváme 10:8.

Po týmovém výkonu a luxusní divizní Lukášově premiéře jsme si připsali do tabulky důležitou výhru. Opět se potvrdilo, že hrát se musí za každého stavu a a téměř každý stav se dá otočit.
Za podporu děkujeme fanouškům a zveme rovnou na další utkání, které se uskuteční v sobotu 19.11. odpoledne, kdy hostíme Novou Paku.