V sobotu jsme vyrazili do Nové Paky a Vrchlabí. Jeli jsme již tradičně v pěti, základní sestavu doplňoval Lukáš.

Nová Paka – Nový Bydžov 10:3

Poslední dvě naše utkání s Pakou skončila remízou, takže jsme si věřili na body i tentokrát.

Čtyřhry skončily nerozhodně, Honza se Standou porazili Kazdu s Fejfarem 3-1 a Martin s Lukášem prohráli 2-3 se Šmidrkalem a Knapem.

V první sérii nám domácí odskočili. Nejdříve sice Honza porazil 3-1 Knapa, ale další body již přidávali jen domácí. Standa prohrál 0-3 s Kazdou, Lukáš 1-3 s Fejfarem a Martinovi se dařilo proti Šmidrkalovi jen set, takže z toho byla prohra 1-3. Prohráváme 2-4.

Bohužel i ve druhé sérii za nás bodoval jen Honza, který otočil zápas s Kazdou. Standa prohrál v koncovkách 0-3 s Fejfarem, Lukáš vlétl na Šmidrkala a zpočátku byl zcela bezchybný, po výhře 11-3 v prvním setu vedl i ve druhém hned 4-0 a zdálo se, že má našlápnuto k výhře. Bohužel zkušený soupeř trpělivou hrou nutil Lukáše k chybám a nakonec zápas otočil a Lukášovi tak oplatil porážku z první půlky sezóny. Martin nenašel recept na Knapův servis a prohrál 0-3. Prohráváme 3-7.

Ve třetí sérii domácí utkání ukončili. Honza prohrál s Fejfarem 0-3, Standa 1-3 se Šmidrkalem a utkání ukončil Jirka, který vystřídal Lukáše, prohrou 1-3 s Knapem. Konečný stav 3-10.

Dopolední utkání nám hrubě nevyšlo, což u několika členů přinášelo pesimistické myšlenky ohledně výsledku odpoledního zápasu. Takovým myšlenkám ale nesmíme podléhat.
Díky rannímu výprasku jsme do Vrchlabí dorazili s časovou rezervou a měli dostatek času na aklimatizaci.

Vrchlabí – Nový Bydžov 9:9

Čtyřhry jsme oproti dopoledne neměnili, ale tentokráte po slabých výkonech jsme obě prohráli 1-3. Martin s Lukášem podlehli Brázdovi se Studeckým a Honza se Standou nestačili na Hauschwitze s Vitvarem. Prohráváme 0-2.

Do dvouher jsme po delší době nasadili i Jirku, na střídání byl připraven Lukáš.

Již v první sérii jsme chtěli se soupeřem srovnat krok, ale bohužel hned první zápas nám nevyšel, Honza prohrál 1-3 s dobře hrajícím Studeckým. Snížit se podařilo Standovi po výhře 3-1 nad Vitvarem, Standa nás napínal, protože nedotáhl vedení 2-0 na sety a 9-5 a musel do dalšího setu, na to si musíme dávat pozor. Na rozdíl bodu nás přiblížil Jirka po upracované výhře 11-9 v pátém setu nad Hauschwitzem. Martin předváděl proti Brázdovi výborný pingpong, ale ani to nakonec nestačilo a prohrál 2-3. Prohráváme 2-4.

Krušno pro nás začalo být ve druhé sérii, Honza se nechal rozstřílet od Vitvara a Standa byl proti Hauschwitzovi vyčichlý a dostal 0-3. Stav 2-6 a nevypadá to růžově. Snížit se naštěstí podařilo Jirkovi s Martinem. Jirka prohrával sice s Brázdou 1-2 na sety a 3-8, navíc když ještě všechny své body uhrál prasaty, ale pak využil soupeřova zvolnění a nevynucených chyb a čtvrtý set otočil na 11-9. V pátém setu se již Brázda do tempa nedostal a Jirka si proti němu připsal výhru po asi 10 letech. Ve formě hrající Martin pak neměl problém se Studeckým, kterého nekompromisně rozstřílel 3-0. Prohráváme 4-6.

Bojovný duch se přenesl i na další hráče a nám se podařilo ve třetí sérii srovnat. Honza se štěstím udolal Hauschwitze 12-10 v pátém setu, pak sice Lukáš střídající Standu nestačil na Brázdu, ale Jirka s Martinem přidali oba výhry 3-0 nad Studeckým a Vitvarem a bylo srovnáno, před poslední sérií 7-7.

Do vedení nás poslal Honza po pečlivé hře a výhrou 3-1 nad Brázdou. Po remíze sahal již Lukáš, nad Studeckým vedl 2-1 na sety, bohužel zkušený soupeř přestal chybovat a zápas otočil. Stav 8-8 a drama pokračuje. Jirka nastoupil pro Vitvarovi a Martin proti Hauschwitzovi. Jirkovi soupeřova hra založená především na taktice „dlouhý servis do backhandu a pak všechno stále do backhandu“ nevyhovuje. To se potvrdilo i tentokrát a Jirka rychle prohrával 0-2 na sety. Na vedlejším stole na tom byl Martin stejně, také byl pozadu o 2 sety. Máme ale v týmu bojovníky a oběma se podařilo dotlačit zápasy do rozhodující páté sady. Jirkovi nevyšel začátek a prohrával 3-7, soupeře pustil dokonce k mečbolům, ani stav 8-10 ho ale nerozhodil, Jirka vyrovnal a ač nabídl Vitvarovi ještě jeden mečbol, tak i ten odvrátil a po proměnění hned svého prvního nám zajistil remízu. Martinovi na vedlejším stole také utekl začátek rozhodující sady, ale dotáhnout soupeře se mu již nepodařilo a prohrál 8-11. Konečný stav tedy 9-9.

Z výjezdu si vezeme tedy jenom remízu, ale i ta nás posouvá na nesestupovou pozici, což znamená, že v posledním kole za 14 dní máme vše ve svých rukách. V sobotu 25.3.2023 hostíme dopoledne hradecké DTJ a odpoledne Jičín. Fanoušci vítáni, občerstvení zajištěno!