V sobotu jsme vyráželi na půdu Jaroměře-Josefova a Chlumce nad Cidlinou, tedy k týmům, které se pohybují v blízkosti sestupových pozic a také proto jsme nechtěli nic podcenit a do Josefova jsme vyrazili v pěti lidech a do Chlumce dokonce v šesti.

Jaroměř-Josefov – Nový Bydžov 10-6

Soupeř si byl vědom důležitosti utkání a tak poprvé letos nasadil i ligového Rochowanskiho.

Po čtyřhrách byl stav nerozhodný, Jirka s Honzou v pěti setech přetlačili Rochowanskiho s Kadanínek a Adam s Lukášem dostali naloženo od Obrdlíka s Jonešem. Stav 1-1.

První série nám hrubě nevyšla. Honza v pěti setech nestačil na Obrdlíka, kdy se mu nepodařilo dotáhnout vedení 8-5 v páté sadě. Jirka prohrál s Kadaníkem 1-3, Vráťa v koncovkách 0-3 s Jonešem a Lukáš nestačil stejným poměrem na Rochowanskiho. Prohráváme 1-5.

Snížit se nám podařilo ve druhé sérii. Honza sice prohrál s Kadaníkem první set z vedení 7-1, ale pak zpřesnil hru a soupeře udolal v pěti setech. Dařilo se i Jirkovi, který otočil zápas s Jonešem a vyhrál 3-1. Vráťa vyhrál sice první set, ale pak Rochowanski zlepšil hru a Vráťa tak odešel poražen 1-3. Jako velký bojovník se ukázal Lukáš, který po dvou nevydařených setech otočil zápas proti Obrdlíkovi a vyhrál 3-2. Prohráváme 4-6.

Smírně skončila třetí série. Honza po pečlivém výkonu vygumoval Joneše, Jirka prohrál 1-3 s Rochowanskim, Vráťa nestačil v poměru 0-3 na Obrdlíka a Lukáš po vynikajícím výkonu přejel Kadaníka. Prohráváme 6-8.

Poslední sérii otevřel Honza proti Rochowanskému, první set opanoval a ve druhém vedl 10-8. Bohužel soupeř druhý set i celý zápas otočil a Honza prohrál 1-3. Jirka začal proti Obrdlíkovi dobře a po jasně vyhraném prvním setu to vypadalo dobře, bohužel pak převzal soupeř aktivitu a Jirka na to nedokázal zareagovat a prohrál 1-3, což je škoda, protože na vedlejším stole vedl Adam nad Kadaníkem a rozhodující zápas by hrál rozjetý Lukáš. Celkově tedy prohráváme 6-10.

Chlumec nad Cidlinou – Nový Bydžov 10-5

Na odpolední zápas se k nám přidal i Martin Vízek a my trochu zamíchali se sestavou.

Po čtyřhrách bylo srovnáno, Jirka s Martinem přejeli 3-0 Kubu Kycelta se Šedivým, ale Adam s Lukášem nestačili na Juričku s Lukášem Kyceltem.

Vstup do dvouher nám nevyšel. Jirka po pasivním výkonu nestačil na Lukáše Kycelta a prohrál 1-3, Honza parádně otočil zápas proti exbydžovskému Juričkovi a vyhrál 3-2, ale Martin si nepřišel na Šedivého (0-3) a Adam proti soupeřově jedničce Kubovi Kyceltovi dokázal vyhrál jen první set a pak již úřadoval domácí střelec. Prohráváme 2-4.

Bohužel scénář z první série se opakoval a za nás dokázal bodovat opět pouze Honza. Jirka nejdříve neproměnil ve čtvrté sadě mečbol proti Juričkovi, aby v páté sadě zkazil vše, co se dalo a dostal 1-11. Honza pak porazil 3-0 Šedivého, ale ani Martin ani Adam si neuhráli na Kubu, respektive Lukáše Kycelta, ani set. Prohráváme 3-7.

V jalových a pasivních výkonech pokračoval Jirka, který prohrál 1-3 se Šedivým, když neproměnil 3 setboly, aby se dostal aspoň do páté sady. Honza potom v parádním klání odvrátil Kubovi Kyceltovi 4 mečboly a vzápětí svůj první hned proměnil a mohl se radovat z cenného skalpu. Martin bojoval proti Lukášovi Kyceltovi a měl nakročeno do páté sady, bohužel pak přišlo několik chyb a byla z toho prohra 1-3. Na 5-9 se podařilo v maratonském zápase snížit Adamovi, který v souboji potahářů zdolal Juričku 3-2.

Do poslední série jsme zkusili vyslat proti Kubovi Kyceltovi místo Jirky Vráťu, ale ten na rozjetého soupeře nestačil a prohrál jasně 0-3, čímž stanovil konečné skóre na 5-10.

Z důležitého dvojutkání si tedy nevezeme žádné body, což nás v polovině sezóny odsuzuje k umístění na první nesestupové pozici s jen drobným náskokem 2 bodů na Jičín a Vrchlabí. Škoda, že Jirka prožil další jalová utkání, šance na bodové zisky byla.

Poděkování za podporu patří našim fanouškům, kterých na derby do Chlumce dorazilo nemálo.

Krátké zhodnocení první poloviny soutěže

Letos se můžeme opřít o výkony Honzy, který se oproti loňské sezóně výrazně zlepšil a v každém zápase z něj je cítit motivace a chuť a poprávu si vzal zpět pozici novobydžovské jedničky. Bohužel zcela opačným směrem šla výkonnost u Jirky, který se letos velmi trápí, je pasivní, chybí u něj tah na branku a menší bodové zisky již asi ani mít nemůže. Pěknými výkony se prezentuje Lukáš, u kterého je vidět oproti loňsku velký progres. Pro Adama je první divizní sezóna zkouškou ohněm, jeho výkony jdou nahoru, takže věříme, že se to promítne i do bodových zisků. Ve druhé polovině sezóny již můžeme počítat také s Martinem a na střídání bude připraven i Vráťa. Do druhé poloviny soutěže se můžeme dívat s lehkým optimismem.

Příští kolo nás čeká hned za týden a pojedeme do Staré Paky a hlavně do Vrchlabí, kde nám půjde o hodně. Důležitost utkání nás ale nesmí svázat, sportujeme, protože nás to baví 🙂