V sobotu jsme na domácích stolech hostili týmy DTJ Hradec Králové a Kostelec nad Orlicí.

Nový Bydžov – DTJ Hradec Králové 5-10

Proti hradečákům se ke stálému triu přidal Lukáš. Vstup do utkání nám vyšel náramně a obě čtyřhry jsme vybojovali v pátých setech. Jirka s Honzou porazili Klejcha s Grešem a Adam s Lukášem stejným poměrem zdolali Klemperera s Danešem. Vedeme 2-0.

Bohužel hned v první sérii jsme o náskok přišli. Jirka po nevalném výkonu prohrál 1-3 s Klempererem, Adam proti Klejchovi neproměnil v maratonském třetím setu několik setbolů (18-20) a zápas již nedokázal otočit a prohrál také 1-3. Lukášovi vůbec hra Daneše nechutnala a odešel poražen 0-3, bod přidal tedy až Honza, který porazil zdravotně limitovaného, ale bojujícího, Greša. Stav 3-3.

Druhá série nám nevyšla vůbec a připsali jsme si čtyři prohry. Adam opět neproměnil několik setbolů na pátý set a prohrál s Klempererem 1-3, Lukáš se stále nedokázal rozjet a prohrál 0-3 s Klejchem. Na Daneše nenašel recept ani Honza, kdy po vyrovnaném prvním setu již úřadoval hostující borec, prohra 0-3. Černou sérii završil Jirka, když Grešovi svou hloupou hrou výhru téměř daroval, prohra 1-3. Prohráváme 3-7.

Další sérii otevřel Lukáš proti Klempererovi, kterému dokázal vzít bohužel jen jeden set. Bod na naší stranu přidal vzápětí Honza, který 3-0 zneškodnil Klejcha. Jirka pokračoval v nevýrazných výkonech a prohrál s Danešem 11-13 v páté sadě. Na své slušné výkony navázal Adam, který přetlačit 3-2 Greša a přerušil své poměrně dlouhé čekání na výhru. Stav 5-9.

Utkání soupeř ukončil hned zkraje poslední série, Honza bojoval s Klempererem, ale nepříznivou bilanci s ním se mu nepodařilo vylepšit a prohrál 1-3. To „zachránilo“ Jirku od asi premiérového oficiálního vejcete (4 prohrané dvouhry v jednom utkání), Jirka totiž nevyzrál ani na Klejcha, takže vejce udělal pouze neoficiální. Prohráváme 5-10.

Do odpoledního mače proti lídrovi tabulky z Kostelce jsme místo Lukáše vyslali Milana Vidru.

Nový Bydžov – Kostelec nad Orlicí 2-10

Hned zkraje utkání se projevilo smutné pravidlo, kdy naše odpolední čtyřhry jsou tragické a opět se ani jedné dvojici nepodařilo podat konkurenceschopný výkon a obě prohrály 0-3. Prohráváme 0-2.

Dvouhry otevřel Jirka soubojem s mladým Petrem, ale soupeř byl aktivnější a Jirka odešel poražen 1-3. Adam čelil taktéž mladíkovi a na pohyblivého Kovaříčka nestačil v poměru 0-3. Milana čekal velezkušený Karel Malíků a i přes Milanovu dobrou hru odešel poražen 0-3. Honza bojoval s Jakubcem, na kterému mu to poslední dobou nešlo. Jenda hned nabral ztrátu dvou setů, ale prokázal velkou bojovnost a celé utkání otočil a vyhrál 3-2. Prohráváme 1-5.

Jako lev bojoval Adam v zápase s Petrem a dokázal soupeře dotlačit do páté sady, v ní již měl ale hostující mladík navrch a byla z toho tedy prohra 2-3. Další bod pro nás nepřidal ani Milan, který prohrál 0-3 s Kovaříčkem a poražen odešel i Honza, který v pěkném zápase podlehl 2-3 Malíkovi. Snížit dokázal až Jirka, u kterého to vypadalo, že v sobotu ani nezažije pocit vítězství. S Jakubcem prohrával 0-2, ale zlepšil pohyb a zápas otočil a vyhrál 3-2. Stav 2-8.

Utkání dospělo do svého konce již ve třetí sérii, kdy Milan i přes vyhraný první set nestačil na Petra a nevedlo se ani Honzovi proti Kovaříčkovi. Prohráváme 2-10.

Sobotní vystoupení nemůžeme hodnotit kladně. Pozitivem jsou stabilní Honzovy výkony či stoupající Adamova výkonnost. Lukášovi chyběl pohyb, musí začít více využívat forhend a také se pořádně zabejčit a méně kroutit hlavou. Jirkovi se nedaří navázat na loňskou dobrou sezónu a potřeboval by odbrzdit, občasné průstřely jsou sice fajn, ale chybí pohyb a převládá pasivita. Optimismus po dopoledních čtyřhrách nás odpoledne rychle přešel, na čtyřhrách je potřeba ještě hodně zapracovat.

Soutěž se zatím rýsuje tak, že minimálně 5 týmů včetně nás bude bojovat o udržení. V příštím kole nejdříve večer 22.11.2023 doma předehráváme s Jaroměří a klasicky v sobotu 25.11.2023 hostíme Broumov.