V sobotu jsme na domácích stolech hostili týmy Staré Paky a Vrchlabí. Naši stabilní trojici Jirku, Honzu a Adama doplnil Vráťa Petráček, pro kterého se jednalo o divizní premiéru.
Minimálně odpoledne s Vrchlabím jsme chtěli získat do tabulky nějaké body, ale bohužel nám ani jeden zápas nevyšel.

Nový Bydžov – Stará Paka 2-10

Hosté dorazili v klasické sestavě se třemi exligovými hráči, které doplňoval Budina. Vstup do utkání nám nevyšel, Jirka s Honzou hráli dobře, ale nakonec v koncovkách na sehranou dvojici Šajner, Vajgl nestačili a prohráli 1-3. Nový pár Adama s Vráťou začal výborně a proti Dlabolovi s Budinou se ujal vedení 2-0 na sety, hosté ale prokázali svou zkušenost a zápas otočili. Stav 0-2.

V první sérii dokázal na naše barvy bodovat pouze Honza výhrou nad Budinou, Jirka podlehl v pěkném zápase 2-3 Šajnerovi a Adam s Vráťou odešli od stolu poraženi 0-3. Průběžný stav 1-5.

Ve stejném duchu proběhla i druhá série, kdy jsme dokázali bodovat opět jen přes Budinu, výhru si připsal Jirka. V ostatních zápasech jsme na víc než na set nedosáhli. Stav 2-8.

Hosté utkání již dlouho neprodlužovali a ukončili ho po dalších dvou výhrách, Vráťa své premiérové divizní utkání ukončil prohrou 1-3 se Šajnerem a Honza v koncovkách stejným poměrem nestačil na Vajgla. Konečný stav 2-10.

Odpoledne jsme si na Vrchlabí věřili, loni jsme s ním jednou vyhráli a jednou remizovali.

Nový Bydžov – Vrchlabí 3-10

Po čtyřhrách bylo bohužel pouze nerozhodně. Jirka s Honzou přejeli 3-0 Brázdu se Studeckým, ale Adam s Vráťou nedotáhli vedení 9-6 v pátém setu. Stav 1-1.

První série byla jako z hororu a my neuhráli ani bod. Jirka nestačil na Brázdu, Adamovi se vůbec nedařilo s Hauschwitzem, Vráťa neproměnil mečbol s Vitvarem a Honza si nepřišel na dobře hrajícího Studeckého. Stav hrozivých 1-5.

Ve druhé sérii jsme se trochu vzchopili. Soupeř sice odskočil po výhře Brázdy nad Adamem a Hauschwitze nad Vráťou na 7-1, ale na 3-7 snížili Honza výhrou nad Vitvarem a Jirka po otočce ve druhém setu vydřeným vítězstvím 3-1 nad Studeckým. Stav 3-7.

Třetí sérii jsme chtěli využít ke zdramatizování utkání, ale bohužel nám opět nevyšla. Vráťa prohrál s Brázdou, Honza bez elánu nestačil na Hauschwitze a utkání ukončil Jirka po pro něj tradičně pětisetovém zápase s Vitvarem, tentokráte se bohužel radoval soupeř, který Jirkovi odvrátil i mečbol. Jirka tak neumožnil Adamovi dotáhnout dobře se vyvíjející zápas se Studeckým. Konečný stav 3-10.

Nemůže se dařit pokaždé a my věříme, že jsme si náš špatný den již vybrali a v příštích utkáních předvedeme mnohem lepší výkony. Za 14 dní vyrážíme do Nové Paky a Hostinného a pokusíme se zabojovat o co nejlepší výsledek.