V sobotu jsme přivítali celek Nové Paky, se kterým to bývají vždy velké bitvy a to se potvrdilo i tentokrát. Vítězná sestava se nemění, takže jsme opět nastoupili s Honzou, Jirkou, Martinem a Lukášem.

Nový Bydžov – Nová Paka 9:9

Vstup do utkání nám bohužel nevyšel. Jirka s Martinem prohráli v koncovkách 1-3 s Kazdou a Fejfarem, kdy Jirkovi to létalo v klíčových momentech vedle. Na vedlejším stole předváděl Honza s Lukášem proti Šmidrkalovi s Knapem pěkný výkon, ale bohužel se jim nepodařilo dotáhnout stav 9:7 v pátém setu a prohráli 9:11. Po čtyřhrách 0:2.

První série skončila smírně. Jirka si poradil 3-0 se Šmidrkalem, kterému jako obranáři u nás v herně chybí více prostoru do stran, dále Martin nestačil stejným poměrem na Knapa a Honza taktéž 3-0 zneškodnil Fejfara. Nejdelší zápas první série odehrál Lukáš, který hrál parádně proti Kazdovi a dostal se do rychlého vedení 2-0, soupeř je ale zkušený a když Lukáš neproměnil ve čtvrtém setu mečbol, tak si již soupeř rozhodující sadu pohlídal a zápas tak urval pro Paku. Stav 2:4.

Na 2:6 nám soupeř odskočil po prohře Martina se Šmidrkalem a dalším prohraném pětiseťáku od Lukáše, kterého udolal Knap. Snížili jsme zásluhou Honzy, který 3-0 porazil Kazdu a Jirky, který po obratu ve třetím setu nakonec 3-1 porazil Fejfara. Stav 4:6.

Na 7:7 jsme srovnali ve třetí sérii. Lukáš po super výkonu porazil 3-2 soupeřovu jedničku Šmidrkala, Honza opět bez ztráty setu porazil Knapa, pak sice Jirka tradičně nestačil na Kazdu a po ostudném výkonu odešel poražen 0-3, ale bod přidal Martin, který utopspinoval Fejfara. Je srovnáno a vše rozhodne poslední série.

Rozhodující sérii začal Honza prohrou 1-3, když nevyzrál na Šmidrkala. Soustředěným výkonem hned vzápětí srovnal Jirka po výhře 3-0 nad Knapem. Lukáš hrál s Fejfarem, ale tomu to začalo nějak moc létat na stůl a Lukáš prohrál 1-3 a my museli bojovat o remízu. Parádní bitvu již na vedlejším stole sváděl topspinující Martin proti blokujícímu Kazdovi. Martin vedl 2-1 na sety a 10:8, ale ani jeden mečbol na celkovou remízu neproměnil a my trnuli dál. V pátém setu ale předváděl Martin téměř bezchybný výkon, ujal se vedení 8:2 a my již věřili, že to dotáhne. Soupeř sice snížil na 6:10, ale více mu Martin nepovolil a stanovil tak konečné skóre na 9:9.

Po týmovém výkonu si tedy připisujeme do tabulky další cenné body a příště proti hradeckému DTJ a Jičínu budeme chtít potvrdit naši formu.

Za podporu děkujeme i hojnému počtu diváků, kteří si našli cestu do herny a velmi nám pomohli.