V sobotu nás čekal nejdelší výjezd roku, kdy jsme vyráželi do Broumova a Rtyně v Podkrkonoší. Výjezd to byl pořádný, měli jsme šoféra, trenéra na plný úvazek, najeli jsme přes 300 km a dokonce jsme zcela zaplnili Martinův sedmimístný vůz. Body navíc do tabulky z toho ale bohužel nebyly.

Broumov – Nový Bydžov 10-1

Proti Broumovu jsme nasadili Martina, Honzu, Standu a Lukáše. Jirka se chopil role hlavního trenéra, ale domácí s námi neměli slitování a porazili nás jednoznačně 10-1. Čestný bod pro naše barvy zaznamenal Standa, který v pěti setech porazil Brzeckiho.

Na odpolední zápas jsme ještě v Dobrušce vyzvedli Adama Klejcha, takže jsme disponovali ve Rtyni hned šesti hráči soupisky.

Rtyně – Nový Bydžov 10-5

Nehrající trenér Jirka promíchal složení čtyřher, což přineslo jen částečný efekt. Nově složená dvojice Standy s Adamem sice zvítězila 3-1 nad Hejnou s Ondrou Koblížkem, ale Martin s Lukášem nedotáhli vedení 10:6 v prvním setu proti Oldovi Koblížkovi s Martinem a po zbytek zápasu již tahali za kratší konec a prohráli 0-3. Po čtyřhrách 1-1.

První série přinesla vyrovnané bitvy, kdy se každý zápas rozhodoval až v páté sadě. My dokázali vyhrát z těchto zápasů jen jeden, když Adam porazil Hejnu. Bohužel Honza proti Martinovi ani Lukáš proti Oldovi Koblížkovi nedokázali dotáhnout vedení 2-0 na sety a odešli poraženi. Poražen odešel i Standa, který si v průběhu páté sady proti Tučkovi lehce hnul operovaným břichem a musel přejít do pasivní hry. Prohráváme 2-4.

Ještě hůř pro naše barvy bylo v další sérii. Adam prohrál s Martinem jak jinak než v páté sadě, Honza pak sice udolal 3-1 Tučka, ale limitovaný Standa neupinkal Koblížka a Lukáš, který byl malátný z vydýchané herny, prohrál z vedení 2-0 na sety s Hejnou. Prohráváme 3-7.

Do třetí série Jirka poslal místo Standy Martina a byl to dobrý tah. Škoda, že tento krok nepřišel již o sérii dřív, dobře hrající Martin by měl proti Koblížkovi více šancí na úspěch. Třetí sérii otevřel Adam výhrou nad Tučkem, poté ale bohužel Honza podlehl Koblížkovi, dvě prohrané koncovky znamenaly pátý set a v něm již Honza příliš kazil. Bod na naši stranu přidal tedy až Martin, který nátlakovou hrou porazil 3-2 Hejnu. Sérii ukončil Lukáš prohrou 0-3 s Martinem. Prohráváme 5-9.

I v poslední sérii jsme věřili, že by šlo vybojovat remízu. Adam sváděl pěknou bitvu s Koblížkem a Honza si poradil snadno s Hejnou. Adam sice prohrál první dvě sady, ale po dalších dvou vyhraných musel rozhodnout pátý set, Adam se ujal vysokého vedení 6-0, ale domácí matador trpělivou hrou celý set otočil a ukončil tím utkání na skóre 10-5 pro domácí. I zde trenér selhal, což je velká škoda, na vedlejším stole již totiž vedl náš Martin nad domácím Martinem 1-0 na sety a boj o remízu by tak mohl pokračovat.

Po našich dvou prohrách a překvapivých ziscích konkurentů v boji o udržení jsme klesli na sestupové pozice a v posledních dvou kolech musíme zabrat. V tuto chvíli jsme sice již původně plánovali mít matematickou jistotu záchrany, ale aspoň bude konec sezóny napínavý.
Optimismus do žil nám může vlít několik faktů:
 – v první polovině sezóny jsme proti zbývajícím čtyřem soupeřům jen jednou vyšli bodově naprázdno,
 – vše máme ve svých rukách a nemusíme se ohlížet na výsledky konkurentů,
 – Jirkovi byl vypovězen trenérský úvazek a bude již opět působit v roli hráče a konzultanta.

Za 14 dní nám držte palce, již od 9:00 budeme bojovat proti Vrchlabí a odpoledne se pokusíme napravit loňské zaváhání v Nové Pace, kdy jsme nedotáhli ani vedení 9-3 k výhře.