Po vánoční přestávce nás v novém roku čekaly týmy z čela tabulky. Věděli jsme, že bodovat bude obtížné a v utkáních se to bohužel i potvrdilo.

Nový Bydžov – Sokol Hradec Králové 2-10

Suverénní lídr soutěže k nám dorazil dokonce v šesti hráčích. Nám sice chyběl Honza Ornst, ale ani s ním by šance na body nebyla a soupeř prostě prokázal svou kvalitu, kterou patří určitě do špičky třetí ligy. Jediné body nám zajistil Jirka Mrázek výhrou nad obranářem Truněčkem a Martin Vízek výhrou nad střídajícím mlaďákem Hynkem Novákem, Lukáš Tonar ani Milan Kynčlů na bod nedosáhli.

Nový Bydžov – Sokol Jaroměř-Josefov 5-10

Hostům jsme měli co oplácet, protože u nich jsme dostali rekordní nadílku 0-10, která ale reálně neodpovídá rozložení sil. Venku jsme odehráli velice bídné utkání a doma jsme chtěli zabojovat o body již i se Standou, který již je po operaci schopen hrát.

Po čtyřhrách byl stav vyrovnaný, Honza se Standou potvrdili letitou sehranost a porazili silnou dvojici Šmidt, Obrdlík. Bohužel Jirka s Martinem pozici favoritů nepotvrdili a díky dřevěnému Jirkovi prohráli 9-11 v páté sadě s Tisoňů a Kadaníkem.

První sérii jsme prohráli, když vyhrál pouze Honza nad Kadaníkem. Martin prohrál v koncovce páté sady se Šmidtem, Standa se vystřílel s Hnikem a Jirka navázal na svůj výkon ze čtyřhry a prohrál s Tisoňů, kdy nedokázal dotáhnout ani vedení 5-1 v pátém setu. Prohráváme 2-4.

Druhá série skončila smírně, nejdříve jsme sice prohráli 2x v pěti setech, když Standa nestačil na Šmidta a Honza na Hnika, ale následovaly dvě výhry, kdy Jirka 3-1 porazil Kadaníka a stejným skóre udolal i Martin Tisoňů. Prohráváme 4-6.

Soupeř nám ještě více odskočil ve třetí sérii. Honza nestačil na Šmidta, Jirka pak sice soustředěným výkonem po hromadě let porazil Hnika, ale následovaly opět pětisetové prohry Martina s Kadaníkem a Standy s Tisoňů. Stav 5-9.

Utkání ukončil soupeř hned v dalším zápase výhrou hostující jedničky Šmidta nad Jirkou. Celkové skóre 5-10.

Celkové skóre sice vypadá poměrně jednoznačně, ale ve skutečnosti šlo o velmi vyrovnané utkání, kde jsme doplatili hlavně na to, že jsme prohráli všech 7 pětisetových zápasů.

Stará Paka – Nový Bydžov 10-3

Domácí Stará Paka se opírá o tři špičkové hráče, které doplňuje materialista Budina. My vyrazili do Paky v pěti a chtěli jsme se poprat o co nejlepší výsledek.

Po čtyřhrách byl stav nerozhodný, Honza se Standou přehráli Dlabolu s Budinou hladce 3-0 a stejným poměrem prohráli Jirka s Martinem proti Vajglovi se Šajnerem.

První série šla za domácími, nejdříve sice Standa ubojoval výhru 3-2 proti Budinovi, ale Jirka, Honza ani Martin si již proti svým soupeřům nesáhli ani na set. Prohráváme 2-4.

Analogicky dopadla i další série, Lukáš střídající Standu se ani nerozkoukal a odešel poražen 0-3 od Vajgla, nařezáno dostal i Jirka s Dlabolou a Honza si sice uhrál se Šajnerem set, ale ani to na výhru stačit nemohlo. Další bod pro nás přidal až Martin, který 3-2 udolal Budinu, když rozhodlo otočení čtvrtého setu ze stavu 4-9 na 11-9. Prohráváme 3-7.

Utkání skončilo již ve třetí sérii, Lukáš prohrál 0-3 s Dlabolou, Jirka 2-3 se Šajnerem a poslední hřebíček do naší rakve zasadil Budina, který porazil Honzu 3-1.

Ze zápasu v Pace si moc pozitivních věcí vzít nemůžeme, ale dobrou zprávou jsou výborné výkony páru Honzy se Standou a to, že Standa se po návratu dostává do formy.

Za tři týdny vyrážíme na nejdelší výjezd, kdy zavítáme do Broumova a Rtyně v Podkrkonoší a jelikož to jsou týmy z naší části tabulky ohrožené sestupem, tak půjde skoro o vše. Držte palce.