Áčko v sobotu vyrazilo do Kostelce nad Orlicí a Dvora Králové nad Labem. Honzu, Jirku a Martina tentokráte doplnil Adam Klejch, který je u nás na střídavý start a kterého čekala divizní premiéra. Adam patří ke špičce KP1 a věřili jsme, že svou výkonnost potvrdí i v divizi a my si připíšeme do tabulky kopec bodů.

Kostelec nad Orlicí – Nový Bydžov 7-10

V silné sestavě jsme si věřili i na Kostelec, když navíc domácí nastoupili bez Lukášů Malíka a Petra, naše šance na úspěch ještě vzrostly.
Po čtyřhrách byl stav vyrovnaný, Jirka s Martinem se protrápili k výhře nad Bolehovským s Novotným a vyhráli 3-2, Honza s Adamem na Karla Malíka a Jakubce nestačili. Stav 1-1.

První série skončila smírně. Honza nejdříve nestačil na Jakubce, ale následovaly výhry Jirky nad Bolehovským a Martina nad Novotným. Srovnával Karel Malík, na kterém mohl Adam vidět, jak hraje stolní tenis špička divize.

Odskočit soupeři se nám nepodařilo ani ve druhé sérii. Honza podvědomě šetřící tenisový loket nestačil na Bolehovského, Jirka porazil Novotného, Martin nestačil na Malíka a Adam zapsal důležitou výhru 3-0 nad Jakubcem. Stav 5-5.

Třetí série nám vyšla, Honza ubojoval výhru 3-1 nad Novotným, Jirka překvapivě poprvé v životě porazil Karla Malíka, soustředěným výkonem vyhrál dokonce 3-0, Martin nestačil na Jakubce 1-3, kdy mrzelo hlavně nevyužité vedení 10-6 v prvním setu, na které navázal tragický druhý set a ze stavu 0-2 se to pak již těžko otáčí. Sérii ukončil Adam, který porazil Bolehovského. Vedeme 8-6.

Honza do zápasu s Malíkem nenastoupil a pošetřil loket na odpoledne. Remízu nám zajistil Jirka, který Jakubce udolal v pěti setech a hned vzápětí nám desátý bod a výhru zajistil Martin, který v koncovkách porazil 3-1 Bolehovského. Celkový stav 10-7 pro nás.

 

Dvůr Králové nad Labem – Nový Bydžov 7-10

Dobře naladěni po dopolední výhře jsme přejeli do Dvora, kde na nás čekali domácí v plné síle.

Čtyřhry skončily opět nerozhodně. Jirka s Martinem porazili 3-1 Foffa s Krýzou a Honza s Adamem prohráli v pěti setech s Ježem a Šulcem.

První série z naší strany nic moc. Jirka prohrál 1-3 s Foffem, pak sice Martin dokázal 12:10 v páté sadě udolat Šulce, ale následovaly prohry Adama 2-3 s Krýzou a Honzy 1-3 s Ježem. Prohráváme 2-4.

Srovnáváme naštěstí hned ve druhé sérii. Jirka porazil 3-0 Šulce, Martin prohrál 0-3 s Krýzou, ale dvě důležité výhry v pátých setech urvali Adam s Honzou. Adam proti Ježovi i Honza proti Foffovi otáčeli z 1-2 na 3-2, bojovníci. Stav 5-5.

I další série nám vyšla, Jirka na Krýzu umí a potvrdil to i tentokrát a vyhrál 3-0. Že kladná bilance se soupeřem ještě automaticky neznamená výhru se ale přesvědčil Martin, který s Ježem prohrál poprvé v kariéře. Další zápas se podařilo otočit Adamovi, který si vyšlápl na Foffa a vyhrál 3-2. Sérii ukončil Honza výhrou 3-1 nad Šulcem. Vedeme 8-6.

Devátý bod nám zajistil Jirka výhrou 3-0 nad Ježem, poté sice Martin nestačil na Foffa, ale desátý bod vzápětí přidal Adam, který 3-0 porazil Šulce. Celkový stav opět 10-7 pro nás.

Z výjezdu si áčko po pěkných týmových výkonech přivezlo plný bodový zisk, který mu zajistil přiblížení se klidnému středu tabulky a odskočení soupeřům bojujícím o udržení. Jirka hraje soustředěně a bez větších výkonnostních výpadků, Honza zkušenostmi dokáže vyhrávat i když to tolik nelepí, Martin sice se svým odpoledním výkonem nebyl spokojen, ale 1,5 bodu stejně uhrál a dopoledne přidal dalších 2,5 bodu, takže bodový příděl slušný no a Adam, ten ukázal svou kvalitu a potvrdil, že divizi by mohl s přehledem hrát, bilace 5-2 hovoří za vše.

Pro tento rok máme divizní zápasy za sebou a v lednu začínáme proti diviznímu suverénu z hradeckého Sokola a Jaroměři-Josefovu, kde jsme dostali naloženo historických 0-10. V odvetách soupeřům ale nehodláme nechat nic zadarmo a na domácích stolech se chceme porvat o další body do tabulky.

Všem fanouškům a příznivcům stolního tenisu přejeme klidné prožití Vánoc a úspěšný rok 2023, ve kterém se také budeme těšit na Vaši podporu!

TJ Jiskra Nový Bydžov