K prvnímu výjezdu jsme vyjížděli do Nové Paky a Hostinného v očekávání vyrovnaných utkání. Stabilní trojku Jirku, Honzu a Adama tentokrát doplnil Lukáš Tonar.

Nová Paka – Nový Bydžov 9-9

Domácí nastoupili v klasické sestavě a již čtyřhry naznačily, že půjde o vyrovnanou bitvu. Obě čtyřhry dospěly do rozhodující páté sady, ale bohužel pro nás Jirka s Honzou na Šmidrkala s Knapem nakonec nevyzráli a výborně rozehraný zápas se nepodařilo dotáhnout ani Adamovi s Lukášem, kteří proti Kazdovi s Fejfarem nezužitkovali vedení 2-0 na sety. Smolný začátek, prohráváme 0-2.

Dvouhry otevřel Honza s Knapem, Honza měl pozvolný vstup do zápasu a první set prohrál 1-11, pak se mu ale podařily vyhrál dvě koncovky a čtvrtý set si již pohlídal. Důležitou výhru přidal vzápětí Jirka proti Kazdovi, se kterým prohrál posledních pět zápasů. Jirka hrál trpělivě a využil soupeřova slabšího výkonu k výhře 3-1. Bylo srovnáno, ale vedení domácím vrátili Fejfar se Šmidrkalem, na které nestačili Adam s Lukášem oba v poměru 1-3. Prohráváme 2-4.

I ve druhé sérii se zadařilo Honzovi s Jirkou, Honza potvrdil výtečnou bilanci s Kazdou a vyhrál 3-0 a Jirka porazil 3-1 Fejfara. Domácí nám ale opět odskočili. Adam prohrál se Šmidrkalem 0-3 a Lukáš si neporadil s Knapovým servisem a prohrál 1-3. Po druhé sérii 4-6.

V parádní hře pokračoval Honza, který Fejfara přejel 3-0. Jirka na Honzu bohužel nenavázal a nepotvrdil se Šmidrkalem dobrou bilanci. V prvních dvou setech nedotáhl nadějná vedení včetně několika setbolů a manko se mu již nepodařilo dotáhnout a prohrál 1-3. Již na 8-5 domácí odskočili po výhře Knapa nad Adamem a my museli přepnout na vyšší obrátky. Lukáš proti Kazdovi prohrál první set, ale poté přestal kroutit hlavou nad tím, jak mu míčky domácích nesedí a bojoval o každý balonek a vydřel veledůležitou výhru 3-1. Před poslední sérií prohráváme 6-8.

Svůj porádní dopolední výkon potvrdil Honza v souboji neporažených, kdy po prohrané první sadě profesorsky otočil duel proti Šmidrkalovi a vyhrál 3-1. Na 8-8 se podařilo srovnat Jirkovi, který bojovným výkonem porazil 3-1 Knapa. Do rozhodujících zápasů nastoupili Adam proti Kazdovi a Lukáš proti Fejfarovi. Oba naši borci bojovali o každý míček, bohužel Adama v rozhodujících výměnách nepodržel forehand a prohrál 1-3. Lukáš výborně začal a první dva sety vyhrál, Fejfar se ale nevzdal a po bezchybném výkonu snížil na 1-2, na našeho bojovníka to ale stejně nestačilo a Lukáš nám proměněným třetím mečbolem a výhře 3-1 zajistil remízu. Konečný stav 9-9.

Po bleskovém obědě jsme dorazili do Hostinného, kde nás čekala hratelná sestava Matuška, Voňka Karel, Drahotský a Dan Sixta.

Hostinné B – Nový Bydžov 10-5

Bohužel začátek jako z hororu. Po tragických výkonech ve čtyřhře, kdy jsme se v šesti setech jen jednou dostali přes 5 bodů, jsme hned prohrávali 0-2.

Dvouhry otevřel Honza proti Matuškovi, Honza byl stejně jako ve čtyřhře prapodivně malátný a soupeři to moc nekomplikoval a prohrál 0-3. První bod nám zajistil Jirka výhrou 3-0 nad Drahotským. Adam následně nestačil na Voňku v poměru 1-3 a tak další bod pro nás vybojoval až Lukáš po výhře 3-2 nad Sixtou. Prohráváme 2-4.

O něco lepší výkon již předvedl Honza v zápase s Drahotským, ale na výhru to ještě nestačilo a prohrál 2-3, což je škoda, protože Jirka porazil 3-0 Voňku a mohlo být srovnáno. Adam bojoval jako tradičně o každý míček, ale Sixtovi vzal pouze set a zbylé tři prohrál v koncovce, také škoda. V souboji mladých pušek Lukáš nestačil na Matušku a my prohrávali 3-7.

Honza se již opět dostával do tempa a Voňku porazil 3-1. Domácí nechtěli v utkání nic podcenit a tak sáhli k rodinnému střídání a Dana Sixtu nahradil jeho syn Vít. Na toho si bohužel nepřišel Jirka, který nedotáhl ani jeden set k výhře a v koncovkách prohrál 0-3. Na vedlejším stole bojoval Adam, který mladého Matušku dotlačil až do páté sady, ale v ní po smolném začátku již soupeřův náskok nedotáhl a prohrál 2-3. V kvalitních výkonech pokračoval Lukáš, který v koncovkách porazil 3-0 Drahotského. Stav 5-9.

Již standardní výkon předváděl Honza, který s mladým Sixtou svedl vyrovnanou bitvu, ale ani nadějné vedení 2-0 na sety k výhře nakonec nevedlo a prohráváme 5-10. Vedle stihl ještě Jirka po pasivní hře prohrát 1-3 s Matuškou.

Tím, že z výjezdu nejedeme s prázdnou, tak nemusíme být úplně zklamáni, ale šlo vybojovat i více. Velkým pozitivem je parádní bodový příděl od Lukáše, který den zakončil bilancí 4-3, Honzovi po dopoledním galapředstavení nevyšel vůbec vstup do toho odpoledního, kdy mysl byla ještě asi na obědě. Jirka hraje takový svůj standard, trpělivé výkony by ale někdy chtělo doplnit vyšší mírou agresivity a Adam nehraje špatně, ale v rozhodujících balonech ho mnohokrát nepodržel forehand a v koncovkách pak takové body chybí. Samostatnou kapitolou jsou vstupy do odpoledních utkání, které nám většinou nevychází. Tentokrát to bylo ještě umocněno předlouhým dopoledním utkání, kdy jsme neměli čas téměř ani na rychlý oběd.

V dalších utkáních nastoupíme doma 11.listopadu, kdy přivítáme hradecké DTJ a lídra tabulky z Kostelce nad Orlicí. Budeme rádi za podporu a tímto bychom také chtěli poděkovat Michalu Hrubému i dalším fanouškům za podporu v Nové Pace, před fanoušky má pak utkání ještě větší náboj.