V posledním kole jsme již s jistotou záchrany sehráli utkání proti Jaroměři/Josefovu a derby proti Chlumci nad Cidlinou.

Dopoledne proti oslabenému Josefovu nebylo co řešit a utkání skončilo 10-0 pro nás.
Odpolední zápas proti Chlumci byl vyrovnanější, ale po výborném vstupu do utkání se nám podařilo dokráčet k výhře 10-6. Parádně zápas vyšel Vráťovi, který položil čtyřku a porazil tedy i soupeřovu jedničku Kubu Kycelta.

Celkově končíme na devátém místě a i příští rok si zahrajeme nejvyšší krajskou soutěž. Během celé sezóny jsme naplňovali papírové předpoklady, ze kterých vybočila jen domácí blamáž s Vrchlabím a remíza v Nové Pace. Celou sezónu jsme se mohli opírat o výborné výkony Honzy Ornsta, který si po slabší sezóně vzal zpět pozici novobydžovské jedničky. První polovinu sezóny nám také chyběl Martin Vízek, takže více utkání odehrál Lukáš Tonar, který se díky tomu o to rychleji začal v divizi zabydlovat. Oproti předešlé sezóně jsme se výsledkově zlepšili a potvrdili jsme, že i z venkovních utkání dokážeme vozit body. Níže je podrobnější hodnocení jednotlivých hráčů.

Bilance a hodnocení hráčů:

Mrázek Jiří – 34 výher / 31 proher, ELO 1768, změna ELO -57, známka 3
Jirka letos zůstal za očekáváním. Loňskou sezónu se mu dařilo uhrávat body i přes pasivitu, ale ta již letos úspěch neslavila. Jirkovi chyběla dynamika a jiskra, ale po pořízení nových potahů přišlo aspoň mírné zlepšení ve druhé polovině sezóny a Jirka nakonec vydřel i kladnou bilanci. Do příští sezóny to chce zapracovat na rychlosti nebo v krajním případě popřemýšlet o pořízení nějakého materiálu.

Ornst Jan – 42 výher / 18 proher, ELO 1829, změna ELO +95, známka 1
Honza má za sebou parádní sezónu, kterou ozdobil položením několika čtyřek, sérií 14-ti výher i kariérním maximem v ELO bodech. Honzovi nevyšlo prakticky jen domácí utkání s Vrchlabím, ale jinak byl pokaždé stěžejním hráčem a jeho výkony dodávaly klid a jistotu i na pálky zbytku týmu. Honza v sezóně těžil z kvalitních tréninků s Lukášem a Vráťou a když mu zůstane stejný zápal, tak se i příští rok můžeme těšit na jeho kvalitní výkony. Honza není prototypem hráče do čtyřhry, ale i v ní se s Lukášem postupně zlepšovali a když se přidá ladění sehranosti na tréninku, tak to může být ještě lepší.

Vízek Martin – 12 výher / 18 proher, ELO 1695, změna ELO +20, známka 2
V loňském hodnocení sezóny jsme Martinovi predikovali útok na úspěšnost 40% a predikce se stala skutečností. Martin i přes handicap v podobě absentování v první polovině sezóny se v novém roce dostal do formy a urval například tři body na DTJ. Martinovi chvilku trvá než se dostane do tempa, ale pakliže bude moct odehrát celou příští sezónu, tak se určitě bude chtít výkonnostně ještě posunout.

Kraus Adam – 15 výher / 34 proher, ELO 1643, změna ELO +29, známka 2
Adam má za sebou první divizní sezónu a nevedl si špatně. Například v klíčových utkáních proti Jičínu předvedl Adam vždy precizní výkony, což dokazuje jeho bilance 5/1. Proti dalším soupeřům již se mu tolik nedařilo, ale bylo vidět, že s každým zápasem se Adam zlepšuje. Bohužel daní za nezkušenost bylo mnoho ztracených koncovek. Adam těží nejenom ze své travičky, ale také forhendových výpadů a když se mu podaří zapracovat trochu na rychlosti, tak s tím přijde i další progres.

Tonar Lukáš – 21 výher / 28 proher, ELO 1651, změna ELO +61, známka 1-
Lukáš nebyl na soupisce základu a to mu umožnilo odehrát i většinu zápasů za béčko, kde se mohl pyšnit úspěšností 75%. Kvůli Martinově absenci nastupoval i v divizi asi nakonec více než sám čekal a odehrál přes 70% utkání. Množství odehraných zápasů, herní sebevědomí a kvalitní tréninky se promítly do celé sezóny a Lukáš zaznamenal velký výkonnostní posun a v divizi se dostal s úspěšností přes 40%. Lukáš hrál bez herních výpadků, na jeho bodový příspěvek se dalo spolehnout a jeho konečná bilance je výborná. Příští rok ho čeká první divizní sezóna v základu a když přidá někdy trochu více klidu do své hry, tak můžeme čekat útok na kladnou bilanci.

Za áčko dostal příležitost nastoupit i Vráťa Petráček, pro kterého bylo divizní tempo nová zkušenost. I přes to ale nakonec zazářil v posledním utkání proti Chlumci, kdy se mu podařilo položit čtyřku. V tréninku je Vráťa poctivý a když přestane experimentovat s pálkama, svým herním stylem a přidá trochu pokory, tak ho další zlepšení nemine.

Čtyřhry – 20 výher / 22 proher, známka 2
Ve čtyřhrách jsme se od loňska zlepšili, ale stále tam jsou rezervy. Víme ale o nich a tak na nich zapracujeme a zkusíme mít příští rok kladnou bilanci.

Příští sezóna začne klasicky ve druhé polovině září, ale již v té první budeme opět na našich stolech pořádat turnaj. O podrobnostech budete včas informováni na našich stránkách.