Naše áčko se v konečné tabulce umístilo na 10. místě z 12 týmů a tím se mu podařilo uhájit divizní příslušnost i pro následující sezónu. O celkovém umístění se rozhodovalo až v posledním kole, takže o napětí a motivaci nebyla nouze. Po dohrání ještě nebylo jisté, zda nebudou z divize sestupovat tři týmy, ale naštěstí v dodatečné baráži nás hradecké DTJ nezklamalo a tím, že si udrželo ligovou příslušnost, zachránilo od sestupu i nás.

Sezóna to z naší strany nebyla jednoduchá a několikrát jsme se museli potýkat se zdravotními komplikacemi, kdy nám na delší dobu vypadl Standa a také Jirkovi se nevyhlo zranění v klíčové fázi sezóny.
Po vlažném začátku sezóny se nám začalo dařit, čemuž velmi pomohl Lukáš Tonar, který do divize vlétl ve velkém stylu a bodoval v každém utkání, čímž se velkou měrou podílel na dvou remízách a jedné výhře. Kromě Lukáše jsme měli žolíka ještě v Adamovi Klejchovi, který spolehlivým a kvalitním výkonem nejenom potvrdil divizní kvality, ale hlavně přispěl ke dvoum důležitým venkovním výhrám celkem pěti body.

Po dvou třetinách sezóny jsme již byli téměř přesvědčeni o jistotě záchrany, ale následující výsledky našich konkurentů nás rychle vyvedly z omylu. Když se k tomu přidalo i nevydařené utkání ve Rtyni, tak jsme se rázem ocitli na sestupových příčkách. V předposledním kole po vydřené remíze ve Vrchlabí a díky dalším příznivým výsledkům jsme do posledního kola alespoň získali jistotu, že máme vše ve svých rukách.
V posledních utkáních jsme svou bojovností a týmovými výkony dokázali vyválčit dvě remízy, které nás udržely před konkurenty a my se se štěstím zachránili. 

 

Primární cíl sezóny byl tedy splněn a sezónu nemusíme hodnotit jako neúspěšnou, ale o velké spokojenosti také nemůže být řeč. Po individuální stránce sezóna vyšla Jirkovi, s mírným optimismem může sezónu hodnotit Martin a konec sezóny i Standa a zklamaným bude Honza. Níže můžete nalézt bilance a hodnocení jednotlivých hráčů i závěry, které vyplývají z analýzy, kterou jsme si nechali po konci sezóny vypracovat.

 

Během celé sezóny jsme byli podporováni množstvím fanouškům, kterým chceme za jejich přízeň poděkovat a věříme, že se na jejich podporu budeme moct spolehnout i v příští sezóně.

Bilance a hodnocení jednotlivých hráčů:

Ornst Jan – 33 výher / 37 proher, ELO 1734, změna ELO -28, známka 3-
Honza vstupoval do sezóny jako jednička, ale po nevydařeném startu, kdy se mu proti silným soupeřům nedařilo bodovat, ztratil trochu jiskru a někdy i svou vyhlášenou houževnatost. Oboje naštěstí našel v pravou chvíli a na konci sezóny to již byl zase ten starý známý Honza. Oproti minulé sezóně se Honza zhoršil ve venkovních utkáních (z bilance 24/19 pokles na 14/21), takže víme, kde nás tlačí bota.

Mrázek Jiří – 40 výher / 24 proher, ELO 1825, změna ELO +84, známka 1-
Jirkovi se letos podařilo stabilizovat výkonnost, kdy k jeho dobrým výsledkům hodně přispělo snížení počtu nevynucených chyb. Zlepšení přišlo hlavně na domácích stolech, kde měl pěknou bilanci 24/10. O co více šly Jirkovi dvouhry, o to méně mu bohužel šly čtyřhry, takže také víme, na čem do příště zapracovat.

Jurička Stanislav – 10 výher / 24 proher, ELO 1697, změna ELO -8, známka 2-
Standa letos kvůli listopadové operaci odehrál jen 13 utkání a operace se na jeho výkonech pochopitelně projevila, což dokládá i fakt, že loni prohrál Standa 0:3 necelých 14% zápasů a letos jich bylo přes 35%. Začátek sezóny hrál Standa s ohledem na blížící se operaci se zataženou ruční brzdou, což přímo odporuje jeho DNA a v divizi to jen málokdy vede k bodům. Po operaci se začal pomalu rozjíždět, ale stále to nebylo úplně ono. Naštěstí zlom přišel za 5 minut 12 a Standa s vědomím toho, že již může hrát bez omezení a že jde v posledním dvoukole o všechno, předvedl v klíčovém dvojzápase výborný výkon. Je vidět, že pakliže není Standa limitován a je bojovně naladěn, tak se v divizi může měřit s kýmkoliv.

Vízek Martin – 22 výher / 45 proher, ELO 1675, změna ELO +15, známka 2
Martinovi divize chutná čím dál více. Martinovým nejslabším místem byly venkovní zápasy, kdy jeho hře nesedí značka míčků Joola Prime, kterou používá polovina divizních týmů a Martinova hlava nebývala v takových utkáních ani nastavena na výhru. To se Martinovi již letos podařilo o něco zlepšit a výsledkem je o 5% lepší úspěšnost. Příští rok věříme, že bude zlepšení pokračovat a Martin bude atakovat úspěšnost okolo 40%.

Kromě členů základní sestavy jsme během sezóny zapojili do bojů i Lukáše Tonara z béčka, který měl přímo vynikající start. Pak sice Lukášovi již utkání tolik nevyšla, ale jeho sezonní zlepšení (změna ELO +76) a cenné divizní zkušenosti jsou jistě příslibem do budoucna.

Čtyřhry – 13 výher / 29 proher, známka 4
Vlastní kapitolou v letošní sezóně byly čtyřhry, které se nám po celou sezónu nedařily a v nichž jsme nakonec dosáhli velmi bídné bilance 13 výher a 29 proher. Náš elitní pár Standy s Honzou nedokázal navázat na loňskou výtečnou bilanci, kdy kluci měli úspěšnost přesahující 72% a letos se nedokázali dostat ani na 50%. Klukům chyběl ten tah na branku, kterým se mohli pyšnit loni. Podobně si pohoršili i Martin s Jirkou, kteří se z loňských téměř 60% propadli až někam ke 40%. V tomto páru jde zhoršení primárně za Jirkou, který měl ve čtyřhrách velké problémy jak s aktivitou, tak s mířidly. 

 

Pro zlepšení v příští sezóně je potřeba se zaměřit na následující:

– do utkání si přinést bojovného ducha

– volba míčků pro trénink s ohledem na následující utkání (Joola Prime),

– na utkání přijíždět s větším časovým předstihem, aby se zvýšil čas na rozehrávku,

– trénink čtyřher, nebránit se ani tréninku proti jednotlivci.

 

Příští sezóna začne ve druhé polovině září, ale již v té první budeme opět na našich stolech pořádat turnaj. O podrobnostech budete včas informováni na našich stránkách.